MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Waloryzacja emerytur 2024 - taki będzie wskaźnik. To już pewne! Takie emerytury po podwyżce od 1 marca 29.03.2024

ND
To już pewne! Takie emerytury po podwyżce od 1 marca >>
To już pewne! Takie emerytury po podwyżce od 1 marca >>Pixabay,com
Marcowa waloryzacja emerytur zbliża się wielkimi krokami. Znamy już oficjalny wskaźnik. Tyle wyniesie emerytura w 2024 roku! W najbliższych czasie emeryci dostaną dużo wsparcia finansowego. Nie wzrosną tylko emerytury, ale również dodatki do nich. Sprawdź, jakie kwoty wpłyną na konta emerytów. Dużo osób zyska więcej pieniędzy. Sprawdź szczegóły!

Waloryzacja emerytur i rent, jak co roku, odbywa się 1 marca. Od tego dnia świadczenia będą większe. Jednak nie tylko emerytury zwiększą swoją kwotę, ale również różne przysługujące dodatki. Sprawdź w galerii, jakie będą nowe stawki dodatków do rent i emerytur. Zobacz!

Waloryzacja emerytur 2024

Resort rodziny przekazał w komunikacie, że zgodnie z tymi wyliczeniami w 2024 r. wskaźnik waloryzacji wyniesie 112,12 proc. MRPiPS podkreśliło, że do wszystkich świadczeń emerytalno-rentowych zostanie zastosowana waloryzacja procentowa w oparciu o rzeczywisty wskaźnik waloryzacji, zgodnie ze schematem zaproponowanym w ustawie.

Takie będą podwyżki od 1 marca

Ministerstwo poinformowało, że od 1 marca 2024 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna wyniesie 1780,96 zł i wzrośnie o 192,52 zł.

Takie emerytury będą w marcu 2024. To już pewne! Tabelka wzrostów emerytur po waloryzacji

"Dla świadczeń na poziomie np. 2300 – będzie to 278,76 zł podwyżki waloryzacyjnej, dla świadczeń w wysokości 2500 zł – 303 zł, dla 3000 zł – 363,60 zł" - podało MRPiPS.

112,12 to nowy wskaźnik waloryzacji emerytur w 2024 roku!

Wprowadzenie waloryzacji dla emerytów to ustawowy obowiązek. Znamy już oficjalny wskaźnik! ZUS w 2024 roku najprawdopodobniej będzie waloryzował emerytury dwa razy. Aby doszło do drugiej waloryzacji emerytur poziom inflacji musi być wyższy od 5 proc. liczonych w skali roku.\

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera