"Warto być dobrym" koniec akcji SP 3 w Kołobrzegu

MIT
www.wartobycdobrym.pl
Udostępnij:
Podsumowano akcję "Warto być dobrym" w Szkole Podstawowej nr 3. Zwyciężyła w niej Katarzyna Szamotulska.

Akcja "Warto być dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca w dzieciach dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat. Organizuje ją Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO.

Od początku semestru dzieci czyniły dobre uczynki w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły został rozlosowany rower. Ten trafił do uczennicy klasy I D - Katarzyny Szamotulskiej.

Jak powiedziała nam Magdalena Jakubowska, koordynator akcji: - W akcji warto być dobrym wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły. Byli to głównie uczniowie klas młodszych, którzy w ramach akcji włączali się w akcje charytatywne np. "Wesołe wakacje w świetlicy TPD", czytali dzieciom w przedszkolach bajki, pomagali kolegom i koleżankom z klasy, segregowali śmieci, pomagali w opiece nad zwierzętami, angażowali się w życie klasy i szkoły. Każdy z uczniów miał założony zeszyt, w którym dokumentował dobre uczynki potwierdzone podpisem osoby zainteresowanej. Wybór finalisty - wybór klasowego kandydata do nagrody głównej był trudny.

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie