MKTG SR - pasek na kartach artykułów

We wrześniu odbędą się dwa projekty w ramach Start-Up Kultura

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Teksty, które trafiają na murale i plakaty Loesje, powstają podczas warsztatów kreatywnego pisania. Promują one wolność wypowiedzi, pobudzają do aktywności społecznej i kreatywności
Teksty, które trafiają na murale i plakaty Loesje, powstają podczas warsztatów kreatywnego pisania. Promują one wolność wypowiedzi, pobudzają do aktywności społecznej i kreatywności archiwum
Pierwsza inicjatywa, dofinansowana przez Centrum Kultury 105 z programu Start-up Kultura 2017, to „Gry i zabawy w dawnym Koszalinie”.

Imprezę zaplanowano na najbliższą niedzielę, 10 września, w godz. 13 - 16, jako wydarzenie towarzyszące festynowi rodzinnemu na terenach rekreacyjno-sportowych parafii pw. Ducha Świętego, ul. Staszica 38 w Koszalinie. Organizatorzy chcą przybliżyć historię miasta oraz zachęcić rodziny do wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Będzie pokaz rekonstrukcyjny, tor łuczniczy, drewniane kręgle, gry karciane, planszowe, repliki namiotów średniowiecznych. Wstęp wolny.Druga propozycja to warsztaty kreatywnego pisania, które odbędą się 24 września (druga część w październiku). Zajęcia poprowadzą specjaliści z Loesje, międzynarodowej organizacji, która promuje wolność słowa.

Loesje promuje wolność wyrażania opinii, kreatywność, konstruktywną krytykę, progresywnego myślenia, a czasem poezję przez krótkie slogany umieszczane na plakatach. Celem warsztatów jest zdobycie i rozwinięcie umiejętności pisania skondensowanych tekstów z puentą.

- Kolejnym etapem będzie profesjonalna redakcja powstałych maksym czy sentencji. W trakcie realizowanych zajęć warsztatowych będziemy aktywizować uczestników, by wspólnie stworzyli aforyzmy, które w pozytywny sposób kojarzą się z naszym miastem - zapowiadają organizatorzy.

Druga część warsztatów będzie skupiona wokół dobrania i odpowiedniego połączenia grafiki z krótkim i błyskotliwym tekstem, co zaowocuje stworzeniem tzw. mema. Zwieńczeniem projektu będzie wystawa prac uczestników.

Zapisy na warsztat prowadzi kawiarnia Powidoki, która działa przy ulicy Piłsudskiego 4 w Koszalinie.

Zobacz także Koncert gospel w Koszalinie

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!