Wicemistrzynie Polski za mocne dla Młynów Stoisław Koszalin [ZDJĘCIA, WIDEO]

W zaległym meczu z 4. kolejki PGNiG Superliga Kobiet, Młyny Stoisław Koszalin uległy MKS FunFloor Lublin 25:31 (8:16).

Był to pierwszy mecz po miesięcznej przerwie w rozgrywkach Superligi, spowodowanej występem reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. Koszaliński zespół przystąpił do niego bez kontuzjowanych w ostatnim występie przed przerwą Anny Mączki (wraca do treningów w poniedziałek) i Gabrieli Haric (nie zagra już w tym sezonie). Do zespołu dołączyła za to Ukrainka Karina Bajrak. Przypomnijmy, że zawodniczka trenuje z Młynami od marca, gdy trafiła do Koszalina po wybuchu wojny na Ukrainie. Klub nie mógł podpisać z nią kontraktu, gdyż jej poprzedni klub postawił zaporową - dla Młynów - cenę 50 tys. euro, tytułem ekwiwalentu za wyszkolenie. Transferowa saga ostatecznie zakończyła się powodzeniem, a transfer zawodniczki kosztował koszaliński klub ok. 21 tys zł (łącznie z kosztami związanymi ze zgłoszeniem Ukrainki do rozgrywek).

od 16 lat

Niestety, Karina Bajrak nie będzie miło wspominać swojego debiutu w polskiej Superlidze. Młyny wyraźnie uległy wicemistrzyniom Polski. Szczególnie źle wyglądała pierwsza połowa, w której nasz zespół grał bardzo niedokładnie w ataku. Popełniane straty napędzały kontrataki zespołu z Lublina. Od 6. minuty i stanu 3:3, rywalki zaczęły budować przewagę. Po kwadransie gry było to już 6 bramek (10:4), a w 23. minucie osiem (14:6). Taką też różnicą zakończyła się pierwsza odsłona meczu.

Po zmianie stron Młyny poprawiły skuteczność, ale aż do końcówki meczu nie były w stanie zbliżyć się do rywalek na mniej niż 7-9 goli. W końcówce MKS był na najwyższym prowadzeniu 30:20 i 31:21. Ostatnie 3 minuty należały do podopiecznych Jarosława Knopika. Młyny zdobyły 4 gole z rzędu, zmniejszając rozmiary porażki do 6 goli.

Młyny Stoisław Koszalin - MKS FunFloor Lublin 25:31 (8:16)
Młyny: Zimny, Filończuk, Nowicka - Bajrak 3, Jura, Reichel, Urbaniak 6, Lipok 3, Zaleśny 3, Choromańska 1, Kowalik, Rycharska 3, Żmijewska 1, Kubisova 5.
MKS: Gawlik, Wdowiak, Sarnecka - Płomińska 7, Andruszak 2, D. Więckowska 2, Rebicova 1, Pastuszka 1, Szynkaruk 2, Tatar 1, Pietras 1, Noga 1, Masna 4, Roszak 3, Achruk 1, Portasińska 5.