Wielkie emocje w starciu zaplecza Energi AZS Koszalin i Zagłębia Lubin

Anna Matczak z siedmioma golami była najskuteczniejszą zawodniczką Energi Politechniki Jacek Wójcik
Drugie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi w sezonie 2017/18 odniosły szczypiornistki Energi Politechniki.

Po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu, podopieczne Daniela Birkelunda i Joanny Dworaczyk pokonały w swojej hali rezerwy superligowego Zagłębia Lubin.

Dość licznie zgromadzeni w hali Politechniki kibice od pierwszych minut oglądali wyrównane spotkanie, w którym żadna z drużyn nie prowadziła różnicą większą niż 2 gole. Gospodynie rozpoczęły od 2:0 po trafieniach Kingi Neumann i Anny Matczak, na co trzema trafieniami odpowiedziały Miedziowe. Do końca pierwszej połowy na tablicy był remis bądź jednobramkowe prowadzenie przyjezdnych. Skończyło się na 8:7 dla nich (przy stanie 7:7 karnego nie wykorzystała Mat-czak).

Po zmianie stron Zagłębie trzy razy odskakiwało na 2 gole (8:10, 11:13, 14:16), ale koszalinianki za każdym razem odpowiadały dwoma trafieniami na kolejne remisy. Ważne bramki rzucała Marcelina Budnicka (5 z 6 goli zdobył po przerwie). Zagłębie po raz ostatni miało przewagę w 58. min (19:18).

Wyrównała Klaudia Jagiełło, a wygraną zapewnił 6. gol Budnickiej.

5. kolejka: Sparta Gubin - AZS AWF Handball 28 Wrocław 30:27 (13:16), Olimpijczyk Budzyń - Sparta Oborniki 18:30 (7:17), Handball Poznań - Lider Świebodzin 26:40.