MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiemy, kiedy kierowcy pojadą nową obwodnicą Koszalina i S3. GDDKiA wskazała daty

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa.
Prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa. GDDKiA
To wynik spotkania między wykonawcą nowych odcinków dróg S3 i S6 a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Polbud-Pomorze to wykonawca dwóch ważnych inwestycji drogowych w naszym województwie, czyli odcinka drogi S3 Dargobądz-Troszyn i dokończenia obwodnicy Koszalina w ciągu S6. 9 maja odbyło się kolejne spotkanie dotyczące sporu między wykonawcą prac na S3 i S6 w naszym regionie a GDDKiA.

Jak podaje GDDKiA, w trakcie spotkania z firmą Polbud Pomorze oraz partnerami konsorcjum realizującymi budowę obwodnicy Koszalina w ciągu S6 oraz odcinek drogi ekspresowej S3 Dargobądz – Troszyn, wskazane zostały terminy dla poszczególnych odcinków.

- W przypadku obwodnicy Koszalina i Sianowa, do 31 maja br. wykonawca ma złożyć do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wniosek o pozwolenie na użytkowanie jednej jezdni i jeśli procedury odbiorowe zakończa się szybko, to przed połową czerwca kierowcy skorzystają z tego odcinka drogi ekspresowej S6. Równolegle będą trwały odbiory drugiej jezdni, którą planujemy udostępnić do ruchu na przełomie czerwca i lipca br. Pozostałe prace na kontrakcie zakończą się w sierpniu - mówi Anna Szymańska ze szczecińskiego oddziału GDDKiA. - Z kolei udostępnienie do ruchu drogi ekspresowej S3 Dargobądz - Troszyn planowane jest w grudniu br.

Drogę ekspresową S3 na odcinku Dargobądz-Troszyn o długości 16 km realizuje konsorcjum firm Polbud Pomorze, INTOP Szczecin, PRD Nowogard. Wartość tego kontraktu to 679,3 mln zł. To jeden z dwóch odcinków S3 w budowie. Drugi o długości 17 km, Świnoujście - Dargobądz, realizuje Polaqua. Wartość umowy to 688,8 mln zł.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wiemy, kiedy kierowcy pojadą nową obwodnicą Koszalina i S3. GDDKiA wskazała daty - Głos Szczeciński