Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wieże Sukcesu dla niezwyczajnych z Karlina

Joanna Krężelewska [email protected]
Laureaci tegorocznych Karlińskich Wież Sukcesu to ludzie aktywni, którzy działają na rzecz lokalnych społeczności w różnych branżach.
Laureaci tegorocznych Karlińskich Wież Sukcesu to ludzie aktywni, którzy działają na rzecz lokalnych społeczności w różnych branżach. RADEK KOLEŚNIK
Działają w biznesie, sporcie, kulturze, edukacji, są społecznikami. Ich praca jest zauważana. I doceniana. Po raz trzeci burmistrz Karlina rozdał mieszkańcom gminy Wieże Sukcesu.
Władysław Stefaniak jest dyrygentem chóru Passionato. Wspólne śpiewanie daje jego członkom wiele radości oraz wspaniale integrujemieszkańców gminy.
Władysław Stefaniak jest dyrygentem chóru Passionato. Wspólne śpiewanie daje jego członkom wiele radości oraz wspaniale integruje
mieszkańców gminy.

Władysław Stefaniak jest dyrygentem chóru Passionato. Wspólne śpiewanie daje jego członkom wiele radości oraz wspaniale integruje
mieszkańców gminy.

Mierzy 25 cm. Symbolizuje wieżę wiertniczą, dzięki której Karlino stało się sławne nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Ale nie tylko. Stopnie na wieży nawiązują do wspinania się na szczyt i dążenia do sukcesu. Stad nazwa tej prestiżowej nagrody - Karlińska Wieża Sukcesu jest jedynym laurem, który włodarze gminy Karlino przyznają osobom i firmom, które w szczególny sposób zaangażowane są w życie lokalnej społeczności i działają na rzecz rozwoju gminy.

- Promowanie i nagradzanie najlepszych przedsiębiorstw, inspirowanie rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i zwiększenie konkurencyjności karlińskich przedsiębiorstw, a z drugiej strony wskazanie osób, które całą swoją energię i wolny czas poświęcają dla dobra i rozwoju naszej małej ojczyzny, które spełniając swój obywatelski obowiązek łamią stereotypowe podejście, stając się liderem wśród mieszkańców - tak o celu nagrody mówi Emilia Filipowicz z biura promocji karlińskiego ratusza.

Wieże przyznawane są w trzech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport oraz działacz społeczny.

W tym roku nagrody odebrało trzech przedstawicieli świata biznesu. Pierwszą Homanit Polska - światowy lider w produkcji cienkiej płyty HDF. W roku 2012 firma zainwestowała 40 mln Euro w kolejną linię produkcyjną. Od siedmiu lat stale zwiększa zatrudnienie - dziś pracuje w niej około 440 osób, dzięki czemu jest to największa firma w regionie. W 2012 roku firma wsparła finansowo remont przedszkola i żłobka.

Drugą statuetkę otrzymali młodzi, przedsiębiorczy mieszkańcy Karlina - Daniel Kulesza i Michał Chrzanowski. Prowadzona przez nich firma iNET Media powstała z połączenia firm Netlog i Bullsnet, dostarczających od 2002 roku Internet mieszkańcom Karlina. W 2012r. firma otrzymała dofinansowanie unijne na realizację przedsięwzięć rozwojowych. W chwili obecnej realizuje projekt "Budowa szerokopasmowej sieci światłowodowej FTTH z dostępem do Internetu w miejscowości Karlino". Wybudowana infrastruktura pozwoli na przesyłanie do abonentów ultra szybkiego dostępu do internetu, cyfrowej telewizji oraz telefonii cyfrowej.

Kolejnym laureatem został Andrzej Golik, który od 2005 roku prowadzi gospodarstwo rolne. Zaczynał od 7 hektarów ziemi w Karścinie. Dziś jego gospodarstwo ma 113 ha i dynamicznie się rozwija.

W kategorii oświata, kultura, sport przyznano pięć nagród. Po raz trzeci wyróżniony został Tomasz Różański, trener boksu. Jego zawodnicy w ubiegłym roku zdobyli aż dwa złote medale podczas Mistrzostw Europy. Wieże trafiły tez do jego zdolnych podopiecznych: Pauliny Jakubczyk, która zdobyła złoty medal na prestiżowych Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Boksie i zdobyła tytuł Mistrzyni Europy 2012; Elżbiety Wójcik, Mistrzyni Polski 2012 i po raz drugi z rządu Mistrzyni Europy (Cetniewo 2012) oraz Mistrza Polski (Radom 2012) Mateusza Polskiego.

Nagrodę odebrał też Andrzej Maciejewski, trener drużyny dziewcząt w piłce nożnej. Dzięki ogromnej pasji sportowej, zamiłowaniu do pracy pedagogicznej z dziećmi, udało mu się zaszczepić w dzieciach z terenu wiejskiego wiarę w siebie i swoje możliwości oraz stworzyć liczącą się drużynę, która odnosi sportowe sukcesy na terenie województwa.

Za działalność społeczną burmistrz Waldemar Miśko wyróżnił trzy osoby. Karlińską Wieże Sukcesu otrzymał Władysław Stefaniak, który w latach 1972-1991 był dyrektorem Szkoły Podstawowej. Po przejściu na emeryturę związał się z karlińskim chórem. Chór ma bogaty repertuar - pieśni i piosenek patriotycznych, religijnych, biesiadnych i ludowych. Zespół występował w Niemczech oraz w ościennych gminach. Dzięki jego zaangażowaniu udało się uaktywnić nie tylko seniorów, ale także młodszych mieszkańców gminy Karlino.

Kolejny laureat to ksiądz Jerzy Knap, który angażuje się w życie Szkoły Podstawowej, pracuje z dziećmi pokazując im, że muzyka może przynieść wiele radości. Uczy dzieci gry na instrumentach, uczy śpiewu. Pozyskuje też pieniądze na organizację wypoczynku dla dzieci oraz na remont kościoła, organizując m.in. festyn parafialny o dużym zasięgu. Ostatnia Wieża przypadła w udziale księdzu Sebastianowi Kolasie, który założył w Karlinie drużynę harcerską. Dzięki jego aktywności udało się zaszczepić w wielu młodych mieszkańcach Karlina wiarę w wartości harcerskie i chęć działania. Karlińska drużyna ZHR jest już wizytówką miasta, stając się integralną częścią społeczności lokalnej. Dodatkowo znajduje czas na aktywny udział w akcjach karlińskiej OSP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!