Wiktoria Pikulik z brązowym medalem podczas Torowych MŚ juniorów

Krzysztof Marczyk
Wiktoria Pikulik brązową medalistka mistrzostw świata.
Wiktoria Pikulik brązową medalistka mistrzostw świata. Krzysztof Marczyk
Wiktoria Pikulik, zawodniczka Klubu Kolarskiego BCM Nowatex Ziemia Darłowska, znakomicie rozpoczęła zmagania podczas Torowych Mistrzostw Świata. Młodsza z sióstr Pikulik w szwajcarskim Aigle wywalczyła brązowy medal w wyścigu punktowym.

W szwajcarskiej siedzibie Międzynarodowej Unii Kolarskiej, na 200-metrowym torze, W. Pikulik zdobyła pierwszy w swej karierze - i miejmy nadzieję, nie ostatni - medal mistrzostw świata. Darłowiankę wyprzedziły jedynie Włoszka Letizia Paternoster (aktualna mistrzyni Europy) i Brytyjka Jessica Roberts.

Tymczasem podczas drugiego dnia Mistrzostw świata juniorów na torze w Szwajcarii swoje kolejne starty w biało-czerwonych barwach miały zawodniczki klubu z Darłowa, Wiktoria Pikulik i Klaudia Seremak. Drużyna juniorek w wyścigu na dochodzenie (prócz wspomnianych darłowianek, w polskiej kadrze znalazły się ponadto Karolina Lipiejko, Nikola Różyńska i Klaudia Bielawska) zajęła ostatecznie 6. miejsce, w walce o miejsca 5-6. przegrywając z Brytyjkami.

Przypomnijmy, że podczas niedawno zakończonych mistrzostw Europy na torze we włoskim Montichiari, polska reprezentacja zdobyła w sumie aż 18 medali, a walnie przyczyniły się do tego kolarki z Darłowa. Daria Pikulik zdobyła srebrny medal w wyścigu indywidualnym na dochodzenie w kategorii U-23, a jej koleżanka z reprezentacji, Justyna Kaczkowska, sięgnęła po złoto. Następnie siostra Darii, Wiktoria, wywalczyła krążek brązowego koloru w wyścigu scratch w kategorii juniorek. Blisko podium, bo na 4. miejscu, uplasowały się Wiktoria Pikulik, Klaudia Seremak (obie BCM Nowatex) wraz z koleżankami z reprezentacji, Nikolą Różyńską , Karoliną Lipiejko i Klaudią Bielawską podczas wyścigu drużynowego na dystansie 4 km. Katarzyna Kirschenstein wraz koleżankami z kadry, Urszulą Łoś i Julitą Jagodzińską, zdobyły brązowy medal w sprincie drużynowym w kategorii do 23 lat. A D. Pikulik i Monika Graczewska wraz z Justyną Kaczkowską i Łucją Pietrzak zajęły 3. miejsce w wyścigu na 4 km w kat. do 23 lat.