Wileńskie Kaziuki w Świdwinie coraz bliżej. Zapraszamy...

  Wileńskie Kaziuki w Świdwinie coraz bliżej. Zapraszamy [zdjęcia]

  Zdjęcie autora materiału

  Rajmund Wełnic

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Ubiegłoroczne świdwińskie Kaziuki
  1/5
  przejdź do galerii

  Ubiegłoroczne świdwińskie Kaziuki ©UM Świdwin

  Nieco ponad miesiąc zostało do XXVII Kaziuków Wileńskiech i X Ogólnopolskiego Zjazdu Kazimierzy w Świdwinie. Oto garść szczegółów o tej wyjątkowej imprezie.
  Wileńskie Kaziuki w Świdwinie odbędą się od 1 do 3 marca. Już po raz 27. w świdwińskiej Hali Targowej i wzdłuż ulicy 1 Maja odbędzie się jarmark kresowy, zwany Kaziukami Wileńskimi, a zakończony mszą świętą w 3 marca w kościele MBNP przy ulicy Niedziałkowskiego, odprawianą w intencji Polaków na Wileńszczyźnie i kresowian na Ziemi Świdwińskiej.

  Równocześnie w piątek, 1 marca, już po raz dziesiąty w ŚTH spotkają się Kazie i Kaziki, aby zamanifestować sympatię do swojego patrona, odnowić zadzierzgnięte znajomości i poszerzyć krąg swych imienników.

  Imprezy te odbywają się pod patronatem Burmistrza Miasta – Piotra Felińskiego, a inicjatorem i współorganizatorem jest Towarzystwo Miłośników Wilna i b. Kresów Wschodnich, przy wydajnej pomocy Świdwińskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdwinie.

  Nowo przybyłym kupcom, rzemieślnikom, hobbystom i artystom zostaną udostępnione nieodpłatnie stoiska. Ponieważ liczba miejsce jest ograniczona, liczy się czas zgłoszenia udziału w imprezie. Na prostokącie jezdni (brama kamienna – ul. 1 Maja) organizatorzy nie zapewniają stoisk, wobec tego należy mieć własny stolik.

  Czas handlującym i zwiedzającym umilą występy zespołów szkolnych, przedszkolnych i ludowych.
  - Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie wszystkich chętnych - piszą organizatorzy. - W ten sposób włączymy się do propagowania polskiej twórczości ludowej i bogatego folkloru wileńskiego oraz zamanifestujemy solidarność z Rodakami, zamieszkującymi Ojcowiznę na Litwie.

  Zgłoszenia do udziału w XXVII Kaziukach Wileńskich i X Zjeździe Kazimierzy prosimy nadsyłać listownie, telefonicznie lub faksem pod adres: Świdwiński Ośrodek Kultury, ul. Niedziałkowskiego 17, 78-300 Świdwin, tel.(faks) 94365 22-77, tel. 94365 27-60.


  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia

  Wideo

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.