Wisła poległa

(wok)
Wisła w fatalnym stylu pożegnała się z grą w europejskich pucharach.
Wisła w fatalnym stylu pożegnała się z grą w europejskich pucharach. Fotorzepa
Wisła Kraków przegrała w Rotterdamie z Feyenoordem 1:3 i odpadła z dalszych gier Pucharu UEFA.

5. FC Basel 4 2 4:9

W 16. minucie Feyenoord uzyskał w kuriozalny sposób prowadzenie. W pole karne dośrodkował Vlaara, a Nicky Hofs odwrócony plecami do bramki strzałem głową zdołał przelobować Emiliana Dolhę. Na szczęście dla nas w 23. minucie Jakub Błaszczykowski z łatwością minął trzech rywali i podał do Pawła Brożka, który technicznym strzałem wpakował piłkę do siatki. Później inicjatywę mieli krakowianie, ale bramki strzelali rywale. Na cztery minuty przed przerwą De Guzman wpakował piłkę do bramki Wisły. W 67. minucie Feyenoord zdobył trzecią bramkę. W zamieszaniu podbramkowym piłkarze Rotterdamu za trzecią próbą (Charisteas) umieścili piłkę w siatce. Na dodatek ostatnie 12 minut Wisła grała w dziesiątkę. Dariusz Dudka zobaczył bowiem czerwoną kartkę.