Władze gminy Będzino: Przyłączyli Łabusz do Koszalina, niech...

  Władze gminy Będzino: Przyłączyli Łabusz do Koszalina, niech się teraz martwią o ludzi

  (cza)

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Była walka o Jamno i Łabusz. Gmina Będzino zapowiadała, że nie odda ich Koszalinowi. Ludziom z wiosek obiecywała prawie złote góry. Gdy batalia została przegrana, odwrócono się od nich. Gmina rozwiązała umowę z przewoźnikiem, który dowoził ich do pracy.
  Władze gminy Będzino: Przyłączyli Łabusz do Koszalina, niech się teraz martwią o ludzi

  ©www.sxc.hu

  Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2010 roku, decyzją rządu sołectwa Jamno i Łabusz zostaną włączone w granice administracyjne Koszalina. Od stycznia też miała ruszyć komunikacja miejska łącząca dwa obecne sołectwa, a w przyszłości osiedla z miastem.

  Jednak na dzień dzisiejszy mieszkańcy Łabusza są załamani. - Od sierpnia władze gminy Będzino już nie będą dofinansowały przewoźnika, który nas podwoził do Koszalina. W piątek o całej sprawie zostaliśmy powiadomieni przez kierowcę busa. Przecież jeździmy do pracy, dzieci wozimy do lekarzy. Za miesiąc rozpocznie się rok szkolny. Do końca grudnia jesteśmy jeszcze mieszkańcami gminy Będzino. Co teraz z nami będzie? Jak można było się na nas tak "wypiąć". To jest dla nas nie zrozumiałe - mówią mieszkańcy Łabusza.

  - Słyszałem w radiu zapowiedź prezydenta Koszalina, że do Łabusza zostanie poprowadzona linia komunikacji miejskiej. Dlatego z dniem 31 lipca rozwiązałem umowę z dotychczasowym przewoźnikiem - mówi Henryk Broda, wójt gminy Będzino. Według niego, teraz Koszalin, tak jak zapowiadał prezydent Mirosław Mikietyński powinien zająć się problemem. Wójtowi wtóruje Lech Przyłuski inspektor gminny: - Z chwilą kiedy cofnęliśmy dotację, to ta trasa stała się dla przewoźnika nieopłacalna. Busem jeździło zaledwie kilka osób, a gmina musiała dopłacać do tego około dwóch tysięcy złoty. Obecnie w kasie gminnej nie ma pieniędzy na ten cel.

  O całej sprawie poinformowaliśmy Andrzeja Jakubowskiego, wiceprezydenta Koszalina: - Od was ("Głosu") dowiaduję się o tej nieprzyjemnej sytuacji. Do końca grudnia mieszkańcami Jamna i Łabusza powinna zajmować się gmina Będzino. Nie chcę komentować decyzji wójta Brody. Wydaje się, jednak że komuś puściły nerwy. Wójt nie nam robi na złość tylko ludziom, którzy jeszcze są na jego terenie. Jeżeli chcieliśmy te dwie wioski przyłączyć do Koszalina to zadbamy także o to aby ich mieszkańcy mogli dotrzeć do miasta. Zaraz wydam odpowiednie dyspozycje, aby komunikacją miejską połączyć Łabusz z miastem.
  Jak się dowiedzieliśmy Łabusz zostanie połączony z Koszalinem autobusem linii nr 3. Tym samym, który ma obecnie swój końcowy przystanek na krzyżówce w Jamnie.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (27)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (27) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłosuj na najlepszego sportowca!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłosuj na najlepszego sportowca!

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów