Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Właśnie zaczęła się rekrutacja na studia. Idźcie się uczyć na naszej politechnice [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Wideo
od 16 lat
Chodzi oczywiście o Politechnikę Koszalińską. Rektor Danuta Zawadzka, a także prezydent Koszalina Piotr Jedliński oraz dyrektorzy koszalińskich szkół ponadpodstawowych, zachęcali do edukacji właśnie tutaj.

Politechnika Koszalińska to największa uczelnia wyższa w tej części województwa.

- Dziś zaczęliśmy rekrutację na nowy rok akademicki - powiedziała rektor Danuta Zawadzka. - Mamy 26 kierunków studiów I stopnia oraz 16 kierunków studiów II stopnia. Mamy kierunki techniczne, ekonomiczne, humanistyczne, a także artystyczne. Jest też nowość. Otrzymaliśmy zgodę na uruchomienie kierunku o nazwie ochrona klimatu na wydziale inżynierii lądowej, środowiska i geodezji. Nasz region staje się zielonymi płucami Polski, atrakcyjny do życia, ale też do wypoczynku. Dlatego więc uruchomienie takiego kierunku było naturalną koleją rzeczy.

Władze Politechniki Koszalińskiej czekają jeszcze na zgodę na uruchomienie drugiego nowego kierunku, na wydziale architektury i wzornictwa, o nazwie grafika projektowa i multimedialna. - To również kierunek przyszłościowy, z wielkim potencjałem - słyszymy.

Politechnika Koszalińska uruchomiła rekrutację, choć wyniki matur przyszli studenci poznają dopiero na początku lipca.

- Kierunek można już jednak wybrać, zapisy w systemie elektronicznym także już rozpoczęliśmy. Informacje o wynikach matur będzie można uzupełnić w lipcu - wyjaśnia pani rektor.

Na większość kierunków na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych PK kandydaci będą przyjmowani na podstawie wyników matur. Ale obowiązują też egzaminy wstępne na kierunki architektura wnętrz, wzornictwo, grafika komputerowa i multimedialna, filologia angielska.

Politechnika Koszalińska to uczelnia z historią, z wyjątkowymi osobowościami, wybitnymi studentami. W latach 90. ubiegłego wieku i na początku tego wieku studiowało tu nawet 18 tysięcy osób. Dziś to 3,3 tysiąca studentów.

- Trzeba jednak podkreślić, że tamte czasy to byli przede wszystkim studenci zaoczni, osoby, które chciały uzupełnić swoje wykształcenie. Studenci stacjonarni to chyba jednak wciąż ta sama liczba - wtrącił prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Zachęcał do studiowania właśnie w Koszalinie, mieście - mówił - w którym warto się uczyć, a później podjąć pracę, osiedlić się.

- Bo ta praca tutaj jest. Wykształceni ludzie znajdą ją od razu w Koszalinie - zapewniał Romuald Sobieralski, szef Rady Koszalińskiej Izby Przemysłowo - Handlowej.

- Ważna jest ścieżka kariery, którą już na początku wybierają młodzi ludzie - podkreślał Szymon Konefał, dyrektor koszalińskiego „ekonoma”. Szkoły ponadpodstawowe w Koszalinie ściśle współpracują z Politechniką Koszalińską. Prowadzony jest nawet pilotażowy program edukacyjny, jedyny taki w Polsce, w którym wykładowcy prowadzą zajęcia właśnie w tych szkołach. - Koszalin to dobre miejsce do życia i studiowania - podkreślali dyrektorzy pozostałych szkół - Tomasz Lampkowski i Joanna Rydzewska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera