MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wodna Dolina w Koszalinie remontowana w ramach budżetu obywatelskiego. Koszt to ponad 680 tys. zł

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Na zły stan ścieżek i chodników, czy zniszczonych podestów na Wodnej Dolinie wielokrotnie wskazywali nasi czytelnicy.
Na zły stan ścieżek i chodników, czy zniszczonych podestów na Wodnej Dolinie wielokrotnie wskazywali nasi czytelnicy. archwium
"Zakochaj się w Wodnej Dolinie ... na nowo!" - to nazwa jednego ze zwycięskich projektów w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego - edycji z 2022 roku. W końcu nadszedł czas na realizację zdania, które kosztować ma ponad 680 tysięcy złotych.

Na drodze przetargu wyłoniony został wykonawca, Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane MAGRO Andrzej Grochowina i Maciej Grochowina. Właśnie przekazano plac budowy. Kiedy remont ścieżek miałby się zakończyć? Przewiduje się, że jeszcze na początku wakacji, to jest 10 lipca.

Na zły stan ścieżek i chodników, czy zniszczonych podestów na Wodnej Dolinie wielokrotnie wskazywali nasi czytelnicy. Jak informowaliśmy, projekt naprawy tej infrastruktury zgłosiły dwie organizacje: Fundacja Promowania Sportu i Aktywny Koszalin.

- Wodna Dolina jest obecnie obiektem często eksploatowanym przez aktywnych mieszkańców Koszalina oraz turystów i osoby odwiedzające miasto. Projekt zakłada kompleksową modernizację wszystkich ciągów komunikacyjnych oraz instalację elementów infrastruktury, które w znaczny sposób wpłyną na nowoczesne, bezpieczne i i efektywne wykorzystanie obiektu - czytamy w uzasadnieniu.

- Całość realizowana miała być w pierwszej połowie 2022 roku, ale przez trudną sytuację gospodarczą był problem z wyłonieniem wykonawcy - przyznał Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Koszalina.

- Dopiero czwarty przetarg zakończył się powodzeniem. Rosnące koszty pracy i materiałów oraz inflacja sprawiły, że wykonawcy są bardzo ostrożni, jeśli chodzi o stawanie do przetargów. Ale udało się. Na około trzech kilometrach ścieżek usypany zostanie specjalny drobnoziarnisty żwir. Zdemontowany zostanie zniszczony drewniany podest oraz przygotowane zostanie dojście do plażę dla osób z niepełnosprawnościami. W planach jest jeszcze montaż stojaków na rowery, dwóch ławek z gniazdami USB i szafek na ubrania przy kąpielisku.

- Aktualnie przygotowujemy Wodną Dolinę do sezonu - mówiła z kolei Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie.

- Zaplanowaliśmy ogłaszanie przetargów na ratowników, dowożenie piasku na plażę, czy koszenie traw, zwłaszcza terenu przy minigolfie. Do tego przeglądy urządzeń zabawowych na placu zabaw. Mamy też ustalony z sanepidem harmonogram badań wody. Będziemy to robić od teraz znacznie częściej niż wymagają tego przepisy, minimum raz w tygodniu - dodała.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie kilkukrotnie zamykano kąpielisko ze względu na przekroczone normy bakterii E.Coli i enterokoków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński