Wojewoda dziękuje firmie ARBET za pomoc w trakcie pandemii. Podziękujmy i my!

Artykuł sponsorowany ARBET

Koszalińska Fabryka Styropianu ARBET wielokrotnie udowadniała jak ważne jest dla niej angażowanie się w życie społeczności lokalnej. Firma nie była więc też obojętna wobec bieżących problemów medyków w obliczu pandemii. Za niesienie pomocy i otwarte serca ARBET został wyróżniony przez wojewodę zachodniopomorskiego.

W momencie ogłoszenia w kraju stanu pandemii reakcja firmy była natychmiastowa. Błyskawicznie odpowiedziała na apel Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Fabryka, oczywiście po konsultacjach ze szpitalem, udzieliła pomocy fundując placówce niezbędny sprzęt. ARBET wydał na ten cel jednorazowo ponad 114 tysięcy złotych.

Szpitalowi brakowało akurat monitora transportowego, pomp strzykawkowych oraz objętościowych z dodatkowym wyposażeniem. Sprawna koordynacja działań pomiędzy specjalistami ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie pozwoliła sfinalizować akcję w niecały tydzień. Nie były przeszkodą nawet wypadające w tym terminie Święta Wielkiej Nocy.

Według Andrzeja Kondaszewskiego, dyrektora koszalińskiego szpitala, darowizna o wartości ponad 114 tysięcy złotych umożliwiła placówce rzetelne przygotowanie się do przyjęcia większej liczby pacjentów z ciężką postacią COVID-19. Szpital w momencie otrzymania pomocy szykował się do pracy przy chorych wymagających intensywnej terapii, potrzebował więc więcej stanowisk i lepszych warunków transportowych dla pacjentów.

Tekst alternatywny

Przez podejmowane działania chcemy zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i personelowi, jak również to, aby szpital funkcjonował jak najlepiej. A z Państwa pomocą jest nam łatwiej oto zadbać. Dziękuję Państwu raz jeszcze, za bezinteresowne działania, które wspierają naszą placówkę. Wszyscy jesteście wielcy, macie ogromne serca i nieocenioną chęć niesienia pomocy. Jestem głęboko przekonany, że wspólnymi siłami uda nam się pokonać epidemię — dziękował ARBETOWI dyrektor szpitala w Koszalinie.

Takie gesty są nie do przecenienia, ponieważ naprawdę podnoszą na duchu. To wielkie wsparcie też psychiczne — komentował też pomoc dla szpitala jej rzecznik Cezary Sołowij.

Inni też mogą pomóc
Po udzieleniu pomocy firma ARBET dołożyła starań, by rozpropagować apel o dalsze wsparcie, skierowany do polskich przedsiębiorców, a szczególnie branży budowlanej i ociepleniowej.

Jak podkreśla zarząd firmy, mają oni nadzieję, że takie działania będą inspiracją dla innych firm i środowisk, które wesprą placówki służby zdrowia, a także grupy społeczne, które wymagają szczególnej pomocy.

Wojewoda zachodniopomorski dziękuje
Działania ARBETu nie pozostały bez echa. Wkład firmy w walkę z epidemią docenił Wojewoda Zachodniopomorski, który w lipcu skierował do niej pisemne podziękowania za pomoc w trakcie pandemii COVID-19. Jak podkreślają władze firmy to dla nich ważny dowód, że takie działania są potrzebne i docenianie.

Cała firma murem za służbą zdrowia
W ARBECIE jest wiele osób gotowych nieść pomoc w czasach pandemii COVID-19. Pracownicy, współpracownicy i kooperanci — tak instytucjonalnie jak i prywatnie — nieśli pomoc w czasie epidemii. Członkowie tzw. ARBET Team pomagali, angażując się w zakupy i drobną pomoc w codziennych czynnościach osób przebywającym na kwarantannie z powodu koronawirusa lub dobrowolnie pozostających w odosobnieniu.

Nie tylko pieniądze
W sytuacji tak ekstremalnej jak pandemia koronawirusa, firma ARBET wykazała się nie tylko ogromnym sercem, ale też empatią. Na stronie na Facebooku ARBET z kulturą pojawił się apel: "Szpital Wojewódzki w Koszalinie działa w bardzo trudnych warunkach. Nie zawsze wystarczy doposażenie — czasami trzeba też dobrego słowa i dobrej energii, więc jeśli możecie, chociaż tak ich wesprzeć — zróbcie to!"
Akcja odniosła duży sukces, pod postem w zaledwie kilka godzin pojawiło się aż 140 komentarzy i ponad 500 reakcji.
ARBET włącza się też w charytatywną akcję Gaszyn Challenge.

Takie zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej i branie udziału w charytatywnych akcjach niestety nie są regułą. Tym bardziej koszaliński ARBET zasługuje na docenienie, nie tylko przez lokalne władze, ale przede wszystkim przez koszalinian.