Wojewódzka Liga Juniorów. Gwardia Koszalin - AP Kotwica Kołobrzeg 1:4 [zdjęcia]

djas
Młodzi gracze Akademii Piłkarskiej Kotwicy (białe stroje) wygrali w Koszalinie z Gwardią i zmniejszyli swoją stratę do lidera. Dawid Jaśkiewicz
W niedzielę na stadionie przy ulicy Fałata doszło do piłkarskich derbów w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych. Plasujący się na pozycji lidera młodzi piłkarze Gwardii Koszalin podejmowali swoich rówieśników z Akademii Piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg. Podobnie jak w poprzednim sezonie, również i w bieżących rozgrywkach oba zespoły należą do czołowych drużyn zmagań. W pierwszej połowie spotkania nieco więcej z gry mieli młodzi kołobrzeżanie, lecz groźniejsze okazje strzeleckie stworzyli sobie gwardziści. Najlepszej okazji do strzelenia gola nie wykorzystał Maciej Szabłowiński. Po dograniu z lewej strony pola karnego, skrzydłowy gospodarzy w dobrej sytuacji uderzył obok słupka. Na bramkę AP Kotwicy groźnie strzelali również Sebastian Ginter i Szymon Chać. Po przerwie to koszaliński zespół przejął minimalną inicjatywę. Drużyna z Kołobrzegu groźnie kontrowała i już pierwsza taka akcja przyniosła jej powodzenie. Młodzi gwardziści atakowali, stwarzali strzeleckie okazje, lecz tego dnia skuteczność nie była ich mocną stroną. W znakomitej sytuacji przestrzelił Karol Pudzik, a po szybkiej kontrze goście zdobyli drugiego gola. W 66 minucie kontaktową bramkę dla podopiecznych Marcina Lisztwana zdobył Bartłomiej Maciukajć. Gospodarze dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, lecz mimo kolejnych okazji, kolejne dwie bramki w końcówce spotkania zdobyli gracze Akademii Piłkarskiej Kotwicy. Gwardia Koszalin - Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg 1:4 (0:0)