Wojewódzka Liga Juniorów. Gwardia Koszalin - Energetyk Gryfino 10:0 [zdjęcia]

djas
Aleksander Karbowiak (w czerwonym stroju) pojawił się na boisku po przerwie i strzelił trzy gole. Dawid Jaśkiewicz
Wysokie zwycięstwo w pojedynku ze swoimi rówieśnikami z Energetyka Gryfino odnieśli juniorzy starsi Gwardii Koszalin.
Wojewódzka Liga Juniorów. Gwardia Koszalin - Energetyk Gryfino 10:0

W meczu piątej kolejki Wojewódzkiej Ligi Juniorów podopieczni Marcina Lisztwana nie dali swoim rywalom żadnych szans. Zespół z Gryfina przyjechał do Koszalina w zaledwie jedenastoosobowym składzie. Młodzi gwardziści od pierwszego gwizdka arbitra narzucili bardzo szybkie tempo i już po niespełna dwóch kwadransach gry prowadzili 5:0!

Już w trzeciej minucie po indywidualnej akcji i strzale efektowną podcinką, rezultat spotkania otworzył Emilian Chwiałkowski. Drugą bramkę po wymianie kilku podań zdobył Maciej Szabłowiński. Kolejne trafienia dołożyli Łukasz Cygan, Bartłomiej Maciukajć oraz ponownie Szabłowiński. Swoje okazje bramkowe mieli także Sebastian Ginter, Szymon Chać oraz Sebastian Martofel.

Po zmianie stron do gry znakomicie wprowadził się Aleksander Karbowiak. Błyskotliwy skrzydłowy znajdujący się w kadrze pierwszego zespołu w niewielkim odstępie czasu dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Gospodarze nie zwalniali tempa, a ósmego gola zdobył Adrian Pietrulewicz. Ten sam zawodnik ustalił również rezultat spotkania na 10:0. W międzyczasie hat-tricka skompletował Aleksander Karbowiak.