Wojewódzkie srebro dla Koszalina. Siatkarscy kadeci z medalem

Piotr Polechoński
Srebrni kadeci z Koszalina
Srebrni kadeci z Koszalina STS Kospel Koszalin
Duży sukces koszalińskiej siatkówki młodzieżowej. Kadeci z Siatkarskiego Towarzystwa Sportowego Kospel SP 18 Koszalin zdobyli srebrny medal w trakcie trzydniowych zmagań w ramach turnieju finałowego o mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego. Pierwsze miejsce zajęli siatkarze z Kołobrzegu, a w pokonanym polu zostały zespoły ze Szczecina i Goleniowa.

Sukces jest tym większy, że koszaliński siatkarski kadet (junior młodszy) w STS Kospel SP 18 został niedawno reaktywowany po długiej przerwie. Pomimo to najpierw w wojewódzkiej lidze kadeci z Koszalina wywalczyli miejsce w turnieju finałowym - który w ten weekend odbył się w Goleniowe - a dzisiaj uwieńczyli te zmagania srebrnymi krążkami.

W trakcie turnieju minimalne, po kapitalnej walce, przegrali z UKS OPP Powiat Kołobrzeski oraz UKS Błyskawica Stalpro Szczecin (w obu przypadkach 2: 3 w setach) i wygrali 3: 0 z SGS Goleniów. W ostatecznym rozrachunku dało im to drugie miejsce. To zaś oznacza, że młodych siatkarzy z Koszalina zobaczymy w ćwierćfinałowych rozgrywkach Mistrzostw Polski (region zachodniopomorski reprezentować jeszcze będą UKS OPP Powiat Kołobrzeski oraz SGS Goleniów).

Skład zespołu STS Kospel SP 18 Koszalin: Wojciech Retkowski (wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny), Kacper Muchalski, Michał Polechoński, Jakub Fedczak, Jakub Jednoralski, Bartłomiej Stępień, Dominik Harasim, Krzysztof Polakowski, Hubert Białkowski, Oskar Paduch.

Trenerzy: Cezary Kopeć, Maciej Ostaszewski.

Warto też wiedzieć, że dla większości z tych zawodników to drugie wojewódzkie wicemistrzostwo w piłce siatkowej z rzędu. Rok temu tytuł ten zdobyli w kategorii młodzik, a reprezentowali wtedy Akademię Siatkówki 13 Koszalin.