Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Koszalinie świętuje jubileusz. Pacjenci dostali prezent

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Na ultrasonograf dla przychodni wojskowej zrzuciło się siedem samorządów gminnych i Starostwo Powiatowe w Koszalinie. Wcześniej powiat ufundował przychodni holter rytmu serca.
Na ultrasonograf dla przychodni wojskowej zrzuciło się siedem samorządów gminnych i Starostwo Powiatowe w Koszalinie. Wcześniej powiat ufundował przychodni holter rytmu serca. Radek Koleśnik
Udostępnij:
Siedem gmin powiatu wspólnie z koszalińskim Starostwem Powiatowym złożyło się na urodzinowy prezent dla Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Koszalinie. Aparat USG będzie służyć między innymi pacjentom poradni pulmonologicznej i kardiologicznej.

- Byłem ogromnie zaskoczony i wzruszony, kiedy usłyszałem o planach samorządów. To piękny dowód, że zdrowie nie ma barw politycznych – podkreślił Andrzej Hamerla, dyrektor Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Koszalinie.

Z okazji jubileuszu 40-lecia przychodni wojskowej samorządy gmin Mielno, Bobolice, Sianów, Będzino, Biesiekierz, Manowo i Świeszyno złożyły się po 10 tys. złotych, Starostwo Powiatowe w Koszalinie dołożyło 30 tys. zł, a za całość – w sumie 100 tys. zł - kupiono nowoczesny ultrasonograf Siemens ACUSON NX3.

– W imieniu pacjentów, pracowników i swoim własnym bardzo dziękuję. Sprzęt będzie wykorzystywany między innymi w poradni kardiologicznej i pulmonologicznej. Szczególną opieką chcemy otoczyć osoby, które przechorowały Covid-19. Nawet, jeśli przebieg choroby był łagodny, nie można wykluczyć zmian w płucach, a USG umożliwi nam dokładną diagnostykę – wskazał Andrzej Hamerla.

Dyrektor przychodni zapowiedział też dodatkowe badania profilaktyczne dla mieszkańców gmin, które wsparły przychodnię.

– Mam nadzieję, że przynajmniej raz do roku uda nam się zorganizować w każdej z nich dodatkową akcję promującą zdrowie – dodał.

Koszalińska Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w sobotę świętowała swoje 40-lecie.

Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Koszalinie ś...

- W sytuacji pandemii, gdy system ochrony zdrowia jest przeciążony, a profilaktyka kuleje, każda taka inicjatywa jest cenna – podkreślił Marian Hermanowicz, starosta koszaliński.

– Budżet powiatu jest niewielki, ale dzięki współpracy z samorządami gmin znów udało się zrobić coś ważnego. Wierzę, że aparat USG będzie dobrze służyć pacjentom.

- Radni nie mieli najmniejszych wątpliwości, by wesprzeć zakup sprzętu dla przychodni, z której korzystają również nasi mieszkańcy. Decyzja była błyskawiczna – zaakcentowała Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna. Podobnie było w pozostałych gminach.

To nie pierwsza inwestycja w ochronę zdrowia, którą udało się zrealizować dzięki współpracy samorządów powiatu koszalińskiego. Rok temu, również za 100 tys. zł, zakupiony został separator osocza dla koszalińskiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

– Mam nadzieję, że w ten sposób tworzymy nową tradycję i co rok uda się nam ufundować sprzęt dla wybranej jednostki służby zdrowia – zapowiedział Tomasz Tesmer, wicestarosta powiatu koszalińskiego.

Zobacz także 40-lecie Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie