Wolniacy ZKS Koszalin ze srebrem i brązem Mistrzostw Polski Juniorów

Dwa medale - srebrny i brązowy - to dorobek zapaśników z regionu na mistrzostwach Polski juniorów w stylu wolnym, które odbyły się w Siedlcach. archiwum
Dwa medale - srebrny i brązowy - to dorobek zapaśników z regionu na mistrzostwach Polski juniorów w stylu wolnym, które odbyły się w Siedlcach. Obydwa wywalczyli wychowankowie ZKS Koszalin.

Na drugim stopniu podium w kategorii do 61 kg stanął Mateusz Łuszczyński. Debiutant w MPJ spisał się bardzo dobrze, docierając do finału, w którym stoczył emocjonującą walkę z Piotrem Sobolewskim z Bizona Milicz.

Drugi medal dla ZKS to zasługa Damiana Korbusa, startującego w kategorii do 79 kg. W drugiej walce spotkał się z obrońcą tytułu, starszym o 2 lata zapaśnikiem. Początkowo wygrywał 3:0, lecz nie zdołał utrzymać korzystnego wyniku. Po tej przegranej pozostała mu rywalizacja o brąz. Spisał się znakomicie, odnosząc zwycięstwa przez przewagę techniczną.

W tej samej wadze 8. miejsca zajął Mirosław Nadziejko z UKS Zapasy Kołobrzeg. Z kolei do 70 kg dziesiąty był Nikodem Skrzyński z AKS Białogard. Dodajmy, że w Siedlcach rywalizowało 104 wolniaków z 43 klubów.