Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

WOŚP 2014. Zbierają pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów [wideo, PROGRAM]

Inga Domurat inga.domurat@gk24.pl (asia) (mon) (r) (nag)
W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Radek Brzostek
W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

KOSZALIN

WOŚP w Koszalinie 2014. 22. finał dla dzieci i seniorów [wideo]

Aby mieć pewność, że kwestujący to nie oszuści i przekażą pieniądze dla WOŚP, warto wiedzieć, że każdy z orkiestrowych wolontariuszy podczas niedzielnej zbiórki wyposażony będzie w zalaminowany identyfikator i puszkę z banderolami WOŚP. W identyfikatorze umieszczone są następujące dane: indywidualny numer, zdjęcie wolontariusza i jego adres zamieszkania oraz numer ankiety. Oprócz tego jest na nim hologram w kształcie serduszka i pieczątka uprawniająca do prowadzenia zbiórki. Natomiast puszka, do której zbierane będą datki, oklejona jest banderolami WOŚP. Przy otworze na wrzucane pieniądze umieszczony jest numer, który musi się zgadzać z tym umieszczonym w identyfikatorze kwestującego. Takim wolontariuszom można bez obaw przekazywać datki na Orkiestrę. A ta w tym roku ta gra dla dzieci i seniorów. Za uzyskane ze zbiórki pieniądze kupiony zostanie sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Koszaliński finał odbędzie się przy amfiteatrze. Pierwsze występy zaplanowano na godz. 13.30, ale cała zabawa potrwa do godz. 21. Na scenie prezentować się będą najpierw podopieczni Centrum Kultury 105 i Pałacu Młodzieży. O godz. 16.30 wystąpi Dj Odys, po nim raper B.A.D., a następnie o godz. 18.15 grupa taneczna Top Toys. O godz. 19 zaśpiewają Karolina Lloyd i Klaudia Wieczorek, a gwiazdą wieczoru, której występ na krótko przerwie światełko do nieba, będzie ZoSia Karbowiak. Między występami prowadzone będą licytacje cennych fantów dla Orkiestry. Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, postanowił na jeden dzień udostępnić swój służbowy fotel, osobie, która za ten przywilej znalezienia się na miejscu włodarza miasta, postanowi najwięcej zapłacić. Można będzie też wylicytować Konstytucję RP z autografem Bronisława Komorowskiego przekazaną przez wicemarszałka Andrzeja Jakubowskiego, piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata i brązowy medal AZS z sezonu 2012/13 oraz typowe orkiestrowe gadżety, w tym plakaty i bombki z autografami Jurka Owsiaka. Straż Graniczna wystawi na licytację voucher na naukę jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych, a firma Kolor Plusz - maskotki.

Oprócz koncertu głównego będzie też kilka imprez towarzyszących. W Galerii Emka orkiestrowe granie będzie w godz. 14-19. Tu przygotowane zostanie drogowe miasteczko Straży Miejskiej w Koszalinie, występować też będą podopieczni CK105 i Pałacu Młodzieży. W Galerii Atrium pojawią się grupy rekonstrukcyjne. Na basenie ZOS w Koszalinie kwestować będą wolontariusze z Koszalińskiego Klubu Płetwonurków MARES, którzy prowadzić też będą naukę pływania i nurkowania.

W muzeum Koszalińska Kompania Rycerska zaprezentuje stroje średniowieczne i będzie sprawdzać się w boju. O każdej pełnej godzinie stawać będą do kilkuminutowej walki. Koszalińska Wąskotorówka wyruszy kwestować na szynach. Kurs do Manowa i z powrotem zaplanowany jest na godz. 11 ze stacji przy ul. Kolejowej 4. Biletem będzie datek na Orkiestrę.

Zabawa orkiestrowa zapowiada się także w Motoparku. Poliklinika po raz trzeci zorganizuje badania w promocyjnych cenach. Między godz. 8 a12 będzie można za 2 złote za każde badanie wykonać te podstawowe.

Jak co roku żołnierze i pracownicy Centrum Szkolenia Sił Powietrznych zagrają z Orkiestrą. Wolontariusze będą kwestować we wszystkich komórkach organizacyjnych Centrum. - We współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Koszalinie oraz Jednostką Strzelecką 1373 Związku Strzeleckiego "Strzelec" zorganizujemy stoisko promocyjne w centrum handlowym Atrium w godz. 10-15, a chętni będą mieć okazję oszacować swoją kondycję strzelecką w oparciu o urządzenia treningowe. Z dynamicznym pokazem na placu przy amfiteatrze po godz. 13 wystąpi znakomita koszalińska Orkiestra Wojskowa - informuje kpt. Jarosław Barczewski, oficer prasowy CS SP.

Ponadto na finałową aukcję komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych pułkownik Dariusz Sienkiewicz przeznaczył swoje pióro, którym w ubiegłym roku podpisywał dokumenty wojskowe. Na aukcji pojawi się również okolicznościowy Medal Centrum Szkolenia Sił Powietrznych i oryginalne zapałki z pokładu prezydenckiego Air Force One.

- Na licytację przeznaczamy również "Dzień z żołnierzami Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie" - informuje Jarosław Barczewski.

KOŁOBRZEG

WOŚP Kołobrzeg 2014. Gwiazdą będzie Marika

Gwiazdą XXII Finału WOŚP w Kołobrzegu będzie Marika. Orkiestrowe granie zaczyna się tu w niedzielę o godz. 9 w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali Milenium, gdzie zostaną wydane identyfikatory i puszki.

Wolontariusze będą przemierzać całe miasto zbierając pieniądze dla Orkiestry. Jest jednak też kilka stałych punktów, w których wolontariusze będą czekać na nas. Jednym z nich jest ulica Mariacka, gdzie jak co roku swój barwny kram rozstawi niezawodna Basia Biela i jej przyjaciele. Będzie tam m.in. czerwony barszcz i chleb ze smalcem. Przyjaciół Orkiestry nie zabraknie też przed ratuszem, gdzie w komplecie pojawią się m.in. członkowie klubu motocyklowego Voyager i służb mundurowych.

W 22. Finale WOŚP zagra Klubokawiarnia Centrala przy ul. Wąskiej 1. Na scenie zobaczymy Brudne Dzieci Sida, czyli znanego już kołobrzeskiej publiczności m.in. z występów w klubie muzycznym Latarnia Morska Patyczaka.

Start koncertu o godz. 20. Wstęp za datek do wielkoorkiestrowej puszki. W programie wieczoru m.in. licytację fantów.

W Regionalnym Centrum Kultury orkiestrowe granie rusza o godz. 15.30. Usłyszymy zespoły, które na co dzień ćwiczą w pracowni muzycznej RCK: Teresa Orlowski, Insomnia, Exhale i Nieporozumienie. Na scenie pojawią się też MC Jeżu, MC Ruber i MC Amator.

- O godzinie 17.30 wystąpi zespół Time to Express, grupa o uznanej pozycji na rynku muzycznym, której członkowie są mieszkańcami miasta Kołobrzeg - zaprasza Michał Pfeif z RCK.

O godz. 16.30 w hali Milenium po raz piąty kołobrzeskie zespoły taneczne i wokalne wystąpią podczas Koncertu Charytatywnego "Pomóżmy przeżyć". W tym roku przeniesiemy się "W świat baśni". Motywem przewodnim koncertu będą największe przeboje muzyczne bajek Disneya. Usłyszymy ścieżkę dźwiękową z "Księcia Egiptu", "Herkulesa", "Pięknej i Bestii" i "Tarzana". Pojawią się bohaterki znanych bajek - Pocahontas, Anastazja, Ariel, Mulan i Belle. Nie zabraknie też współczesności. Usłyszymy "Tupot małych stóp", przeniesiemy się na Hawaje wraz "Lilo i Stichem" oraz w świat Barbie. Swoje specjalne prezentacje przygotowują dwie grupy VIP. Pierwsza ćwiczy pokaz na stepach pod okiem szefowej Milenium Klubu Fitness Magdaleny Juszczyńskiej do utworu z bajki "Rybki z ferajny". Druga grupa ćwiczy kroki samby w choreografii tancerki klasy międzynarodowej "S" Agnieszki Ciszewskiej.

Gwiazdą wieczoru w hali Milenium będzie Marika (godz. 19) wraz z zespołem Spokoarmia. Artystka występowała na największych, krajowych festiwalach związanych z kulturą reggae (m.in. Ostróda Reggae Festival, Bielawa Reggae Festival, Reggaeland) oraz na ogólnopolskich festiwalach piosenki w Sopocie i Opolu. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką. Tworzy muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu, okrzyknięta została Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu.

SZCZECINEK

WOŚP Szczecinek 2014. Sprawdź program imprez

Od kilku lat główną orkiestrową areną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinku jest kino Wolność. Tu w niedzielę wszystko się zacznie o godzinie 11 porankiem filmowym dla dzieci. O godz. 12.30 na scenę wyjdą szczecineckie przedszkolaki oraz zespół Prokop Band. Od godz. 14 zapraszamy na prezentacje zumby oraz sekcji baletowej dzieci SAPiK. Później czekają nas prezentacje wokalne, taneczne klubu tańca towarzyskiego Aida oraz zespołu tańca współczesnego Rebelia.

Miłośników mocniejszego uderzenia zapraszamy od godziny 17.30 na koncert kapel rockowych James Button Band, Kontroler, Molten Bone, a od godziny 19 na gwiazdę wieczoru, zespół Raggafaya. Tradycyjnie o godzinie 20 światełko do nieba.

W przerwach występów czekają nas licytacje gadżetów WOŚP. Do wygrania jest m.in. tort z piekarni Saturn, lot balonem, czy bilet VIP na basen. Będzie też kiermasz z gadżetami, warsztaty modelarskie, biżuterii oraz ceramiczne, makijaż karnawałowy, konsultacje kosmetyczne, pokazy stowarzyszenia szczecineckich rycerzy, prezentacje fryzur, kiermasz książki, liczne stoiska gastronomiczne.

Po sąsiedzku - na placu Kamińskiego - orkiestrową imprezę organizuje klub samochodowy SCS Szczecinek. Od godziny 12 za datek na WOŚP będzie można się przejechać sportowymi autami, zobaczyć z bliska wozy z napędem na cztery koła, pokazy ratownictwa medycznego.

SŁAWNO

WOŚP Sławno 2014. W mieście przygotowano wiele atrakcji

Tradycyjnie już w Sławnie scena stanie na głównym placu miasta. Początek o godzinie 13. Sztab miejski przygotował dla wszystkich wiele atrakcji, m.in. pokaz walk rycerskich, pokaz ratownictwa, bieg rodzinny "Bijących serc", wioskę motocyklową, pokaz fajerwerków, występy rodzimych artystów, aukcje- m.in. kurs prawa jazdy kat. B sponsorowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców - Marzena i Piotr Burda, konkursy i zabawy dla dzieci i starszych. O godz. 18 wystąpi Monika Bernaś i zespół On - off, 19 - występ zespołu 5S, o godz. 20.05 - wjazd wielkiego tortu, 20.15 - występ gwiazdy wieczoru - Trzy Gitary.

DRAWSKO

WOŚP Drawsko Pomorskie 2014. Prawie czterdziestu wolontariuszy

Prawie czterdziestu wolontariuszy z czerwonymi serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12 stycznia wyjdzie na ulice Drawska Pomorskiego. Na placu przed halą sportową gimnazjum stanie scena plenerowa. To na niej wystąpi Kabaret "Czesuaf" oraz inni wykonawcy koncertu, który rozpocznie się o godz. 16. Tu odbędzie się też licytacja gadżetów orkiestry, a także różnych przedmiotów, które każdy może podarować, nawet w dniu finału. Będą też inne występy artystyczne i część rekreacyjno -sportowa w hali gimnazjum.

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 12.01.2014 o 23:10, Rege rege zią napisał:

Przeczytałem te wasze linki. No dobra, załóżmy, że sceptycy mają rację - Owsiak wygrana z tych 35 milionów ze 4 miliony na siebie i organizację. To dlatego mam nie dawać, pomimo, że te 31 mln idzie na sprzęt ratujący życie? Litości. On przynajmniej coś robi, jak mu zazdrościcie to sami sobie coś załóżcie! Do pana co twierdzi, że 70% idzie na Woodstock... Ciekawe jakby wyglądała ta impreza gdyby faktycznie tyle wydano.Nawet jeśli - to warto wrzucić do puszki drobniaki za "bilet" na Woodstock i oglądać za darmo takie gwiazdy scen jak Anthrax, Coma, Acid-Drinkers,  Waglewski, Możdżer i inne z przestrzeni lat. Peace!

R
Rege rege zią

Przeczytałem te wasze linki. No dobra, załóżmy, że sceptycy mają rację - Owsiak wygrana z tych 35 milionów ze 4 miliony na siebie i organizację. To dlatego mam nie dawać, pomimo, że te 31 mln idzie na sprzęt ratujący życie? Litości. On przynajmniej coś robi, jak mu zazdrościcie to sami sobie coś załóżcie!

 

Do pana co twierdzi, że 70% idzie na Woodstock... Ciekawe jakby wyglądała ta impreza gdyby faktycznie tyle wydano.

Nawet jeśli - to warto wrzucić do puszki drobniaki za "bilet" na Woodstock i oglądać za darmo takie gwiazdy scen jak Anthrax, Coma, Acid-Drinkers,  Waglewski, Możdżer i inne z przestrzeni lat. Peace!

P
Piotr

Zastanawiam się czy młódź zbierająca do puszek przekazała do nich również swoje kieszonkowe? Szukają frajerów wśród ludzi, czy rzeczywiście chcą pomóc potrzebującym?

 

g
gość

No akurat z kasą w orkiestrze do widać co się dzieje. sprzęt niemal w każdym szpitalu uratował już życie wielu ludziom. A co z kasą na TV trwam i radio szanownego ojca??? Nikt nic nie wie co się z nią dzieje, a ojciec biedny zakonnik rozbija się po Polsce swoją limuzyną....

G
Gość
W dniu 12.01.2014 o 16:41, dac na OSP czy ojcu R? napisał:

Hej.."spoleczenstwo" mowi: nasze pieniadze i nasz wybor czy damy na imperium "ojca R" czy na zakup sprzetu / co umozliwi NFZ wybudowanie nowej siedziby w Bydgoszcy za ponad 20 mnl zl/..

Ja daję dla TV Trwam i Radio Maryja :wub:  a nie dla o. dyr. Tadeusza bo jako zakonnik nie ma i nie może mieć żadnej własności oprócz rzeczy osobistych. Nie będę natomiast komentował tego co się dzieje z kasą orkiestry bo jak jest to już każdy widzi. :(

d
dac na OSP czy ojcu R?

Hej.."spoleczenstwo" mowi: nasze pieniadze i nasz wybor czy damy na imperium "ojca R" czy na zakup sprzetu / co umozliwi NFZ wybudowanie nowej siedziby w Bydgoszcy za ponad 20 mnl zl/..

W dniu 12.01.2014 o 13:33, niech wyjasni napisał:

My społeczeństwo, chcemy wiedzieć, czy prawdą jest, że dwie córki pana Owsiaka, studiują na prywatnych uniwersytetachw USA. Miesiąc takich studiów to koszt dziesiątek tys. USD. Niech pan Owsiak potwierdzi lub zaprzeczy.Jeżeli to prawda, niech wyjasni, skąd ma na to pieniądze???Ponadto, niech pan Owsiak wyjasni, dlaczego gardzi polskim systememoświaty, wysyłając córki na studia za granicę, skoro zawsze deklarował, ze jest wielkim patriotą, odebrałz rąk prezydentów wszelkie mozliwe odznaczenia i krzyże!!

G
Gość

Czegoś tu nie rozumiem ? Owsiak walczy z kościołem, ale wysyła swoich wolontariuszy pod kościół aby ci żebrali. Ni krzty honoru. Faktycznie dziadostwo w biały dzień. Tumani młodych, którzy dzięki PO i tak są na naszym garnuszku.    

A
Adrian
W dniu 12.01.2014 o 11:48, Obiektywny_hejter napisał:

ludzie wspieraja kretaczy buuhehehe na caly ten sprzet idzie moze z 30 % reszta to woodstock premie reklamy i koncerty. Radze poszperac w necie jak samodzielnie nie potraficie myslec ;)

Co Ty człowieku pleciesz... jeśli nauczyłeś się samodzielnego myślenia to zobacz ile zakupiono sprzętu i w jakiej był cenie. Woodstock jest natomiast ze zwrotu podatku - jest wdzięcznością za ludzką dobroć i zachętą do ofiarności. Zespoły tam grają ZA DARMO. Owsiak nie ma z tego żadnego pożytku. Zespoły na finałach też grają zwykle ZA DARMO. Te swoje gimbazjalne "buehehe" wsadź sobie do butów - tam gdzie słoma wystaje zaściankowcu.

B
Brzeszczot
W dniu 12.01.2014 o 12:53, Anita napisał:

Organizacja w Białogardzie kiepska. O godz. 12 rozpoczął się koncert w Szkole Muzycznej i do godz. 12.40 nie było żadnego wolontariusza, a sala koncertowa pełna ludzi, którzy przyszli po to, żeby wesprzeć WOŚP. :(

Ludzie przejrzyjcie na oczy i idźcie do domu.

J
Juras

Róbta co chceta drodzy gimnazjaliści i licealiści oraz studenci europeistyki. A najlepiej to się nie uczta, tylko chlajta, pijta i ćpajta. Jak wysępita jakiegoś grosza od starych to mnie dajta. A potem idźta w jakieś bajoro i naszczyjta oraz nasrajta, a potem się w tym wypaprajta, na koniec jeszcze poleżta i do zobaczenia za rok. Sieeeesiema.

G
Gość

Na razie 74 % lemingów wesprze organizację festiwalu dla ćpunów i meneli - łudstok.

 

Chcecie pomóc chorym dzieciom ? To pomóżcie im bezpośrednio, a nie przez pośredników typu wośp, caritas, czy "na tace".

n
niech wyjasni

My społeczeństwo, chcemy wiedzieć, czy prawdą jest, że dwie córki pana Owsiaka, studiują na prywatnych uniwersytetach
w USA. Miesiąc takich studiów to koszt dziesiątek tys. USD. Niech pan Owsiak potwierdzi lub zaprzeczy.
Jeżeli to prawda, niech wyjasni, skąd ma na to pieniądze???Ponadto, niech pan Owsiak wyjasni, dlaczego gardzi polskim systemem
oświaty, wysyłając córki na studia za granicę, skoro zawsze deklarował, ze jest wielkim patriotą, odebrał
z rąk prezydentów wszelkie mozliwe odznaczenia i krzyże!!

A
Anita

Organizacja w Białogardzie kiepska. O godz. 12 rozpoczął się koncert w Szkole Muzycznej i do godz. 12.40 nie było żadnego wolontariusza, a sala koncertowa pełna ludzi, którzy przyszli po to, żeby wesprzeć WOŚP. :(

O
Obiektywny_hejter

ludzie wspieraja kretaczy buuhehehe na caly ten sprzet idzie moze z 30 % reszta to woodstock premie reklamy i koncerty. Radze poszperac w necie jak samodzielnie nie potraficie myslec ;)

W
WOŚP
W dniu 12.01.2014 o 10:05, Gość napisał:

DZIADOSTWO ! 

 


DZIADOSTWO ! 

To ciebie zrobiło!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3