WOŚP 2019 w Koszalinie i regionie. W wielu miejscach padły...

  WOŚP 2019 w Koszalinie i regionie. W wielu miejscach padły rekordy!

  Katarzyna Chybowska

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  WOŚP 2019 w Koszalinie i regionie. W wielu miejscach padły rekordy!

  ©UM Sławno

  Deszcz i wiatr nie przeszkodził wolontariuszom w całym regionie w kwestowaniu. Pieniądze, które zebrali, będą wykorzystane na zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
  WOŚP 2019 w Koszalinie i regionie. W wielu miejscach padły rekordy!

  ©UM Sławno

  Uczestnicy 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz kolejny pokazali, że stać ich na wiele. Koszalińskie organizacje i instytucje jak zawsze wsparły akcję, organizując atrakcje dla wszystkich tych, którzy chcieli wesprzeć zbiórkę.

  Orkiestrowe liczniki wskazywały wczoraj w Koszalinie kwotę ponad 188 tysięcy złotych.  W Białogardzie padł rekord, z samych tylko licytacji do kasy WOŚP wpłynęło ponad 18 tysięcy złotych.
  Za wyjście dwóch osób do filharmonii w towarzystwie burmistrz Emilii Bury zapłacono aż 3.650 złotych. Łącznie białogardzianie wsparli orkiestrę kwotą ponad 41 tysięcy złotych. W Tychowie podczas licytacji zebranych zostało 14.400 zł, natomiast łączna kwota, zebrana podczas finału, to aż 34.250,49 zł.

  WOŚP 2019 w LO w Białogardzie [zobacz zdjęcia]  W Kołobrzegu, mimo bardzo kiepskiej pogody, już w niedzielę po godz. 21 odnotowano blisko 150 tys. zł, a aukcje internetowe trwały dalej. Rok wcześniej, cały bilans kołobrzeskiej gry w WOŚP sięgnął blisko 130 tys. zł i to z aukcjami włącznie. Tylko w mieście, w zbiórce uczestniczyło ok. 200 wolontariuszy.

  Jak zwykle na ul. Mariackiej pyszne jadło i słodkości sprzedawała za datek na orkiestrę ekipa Basi Bieli i Przyjaciół. Pieniądze zbierali rekonstruktorzy historii średniowiecznej i zimnowojennej, motocykliści z Voyagera, strażacy z POSP Tryton, WOPR-owcy, Stowarzyszenie Miłosników Dawnej Motoryzacji i nie tylko. W burgerbarze Masarnia trwał orkiestrowy konkurs na najszybsze pochłonięcie burgera. Wygrał Filip Waneck, który smaczną bułkę zjadł w nieco ponad 2 minuty. Licytowano fanty. Między innymi obiad z przewodniczącym rady Jackiem Woźniakiem „poszedł” za 910 zł.

  Do puszek, z licytacji i różnych akcji zebrano w Szczecinku dokładnie 89.592,30 zł. To najwięcej w historii finałów WOŚP w Szczecinku. Do tej pory najwięcej - ponad 67 tys. zł - zebrano dwa lata temu. Na finale zameldował się półroczny Mikołaj z rodzicami.  - Był skrajnym wcześniakiem, lekarze powiedzieli, że jeżeli przeżyje 48 godzin będzie można go ratować - mama, Beata Rosińska nie ma wątpliwości, że gdyby nie sprzęt - począwszy od inkubatorów, w którym jej syn spędził w sumie 45 dni, walka lekarzy o uratowanie Mikołaja byłaby trudniejsza. A na wielu urządzeniach, z których korzystali - w szpitalu w Koszalinie czy Szczecinie były naklejki z orkiestrowym serduszkiem WOŚP.

  - Bardzo więc chcieliśmy tu dziś na finał WOŚP w Szczecinku przyjść, choć synek jest jeszcze maleńki i wciąż walczymy o jego zdrowie - powiedziała nam mama.

  Z kolei tegoroczna akcja w Świdwinie łącznie zasiliła konto orkiestry kwotą 29.577,54 zł.

  Mieszkańcy powiatu drawskiego zebrali ponad 156 tys. zł. To więcej niż w rekordowym 2017 r., gdzie zebrano 125 tys. zł (w ub. r. 113 tys. zł). Najbardziej hojni okazali się mieszkańcy Złocieńca. Na koncie złocienieckiego sztabu odnotowano kwotę ponad 48 tys. zł. Sesja fotograficzna z Leszkiem Paradowskim wylicytowana została za 1.600 zł, a tatuaż u „Ziobra” za 600 zł. W Drawsku Pomorskim orkiestra zagrała „na sportowo”.  W hali przy Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się pokazy karate i mecze piłkarskie w wykonaniu najmłodszych zawodników. Kolacja z burmistrzem Krzysztofem Czerwińskim i jego małżonką w „Villi Harmonia” została wylicytowana za 250 zł. Kalisz Pomorski uzbierał ponad 30 tys. zł, Czaplinek ponad 27 tys. zł.  Około 200 tysięcy złotych udało się zebrać w powiecie sławieńskim. Aż 61.787 złotych to pieniądze ze zbiórek w Darłowie, z czego ponad 22 tysiące złotych zebrał Daniel Frącz z biura promocji Urzędu Miasta w Darłowie. Najwyższa wpłata na wirtualne konto WOŚP pochodziła z Darłowa i wynosiła aż 2.885 złotych.

  Ponad 37 tysięcy - tyle zebrał sztab WOŚP gminy Darłowo [ZDJĘCIA]  Wstępnie po przeliczeniu pieniędzy w Sławnie zebrano w tym roku 48 tysięcy złotych. Jak informuje nas miejski sztab WOŚP są to jeszcze niepełne dane.  Nieco ponad 37 tysięcy złotych udało się uzbierać w gminie Darłowo, gdzie główna impreza odbyła się w Dąbkach. Tam wylicytowano m.in. złote serduszko za tysiąc złotych. Postomiński sztab WOŚP poinformował, że wstępnie uzbierano ponad 31 tysięcy złotych.  W gminie Malechowo na koncie WOŚP zanotowano prawie 14 tysięcy złotych. Jest to więcej, niż w ubiegłym roku.  Zobacz także WOŚP 2019 - wieczór w sztabie i przed koszalińskim ratuszem


  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.