Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wracają na trasy. Czas na Koszaliński Bieg Górski

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
archiwum
W czwartek 11 bm. odbędzie się Koszaliński Bieg Górski. To już 11. edycja imprezy organizowanej przez Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Jednocześnie to pierwsza duża impreza biegowa w regionie po długiej przerwie spowodowanej wybuchem pandemii.

W czasie, gdy niemal wszystkie imprezy biegowe nie tylko w regionie, ale i w kraju, znikają z tegorocznego kalendarza lub przekładane są na inne, najczęściej jesienne, terminy, czwartkowy bieg należy uznać za wyjątkowy punkt na sportowej mapie regionu w czasach koronawirusa. Pierwotnie Koszaliński Bieg Górski miał się zresztą odbyć w połowie marca, ale termin z wiadomych względów nie został dotrzymany.

Teraz spragnieni rywalizacji biegacze wracają wreszcie na trasę. A tych do wyboru będą dwie - dłuższa i krótsza. Zawodnicy na 5-kilometrowym dystansie wystartują o godz. 10.00, a bieg na 15 km odbędzie się o godz. 11.30. W obu przypadkach start zawodników zaplanowano co 5 sekund według numerów startowych, ale to nie jedyne zmiany w regulaminie, który należało zmodyfikować ze względów bezpieczeństwa.

Wszak 270 uczestników startujących wspólnie, w ścisku, to duże ryzyko w momencie, gdy sytuacja epidemiczna w kraju nie jest opanowana, a liczba potwierdzonych zakażeń nie spada. Już wcześniej zresztą Arkadiusz Kozak z koszalińskiego TKKF mówił, że jeśli do biegu w tym terminie dojdzie, to w porozumieniu z Sanepidem trzeba będzie przyjąć specjalne zasady zachowania uczestników przed i w trakcie startu. I tak, każda osoba wchodząca do strefy biura zawodów będzie miała zmierzoną temperaturę (temperatura graniczna do 38 st. Celsjusza - powyżej tej temperatury zawodnicy nie zostaną dopuszczeni do udziału w zawodach).

Ponadto samo biuro zawodów będzie podzielone na dwa namioty. Tamże obsługiwana będzie jedna osoba przy namiocie, a w strefie oczekiwania organizatorzy nakazują, by utrzymywać odpowiednią odległość ok. 2 m od kolejnej osoby. Nie będzie przeprowadzona ceremonia wręczenia nagród, aby nie gromadzić uczestników.

W pakiecie startowym każdy otrzyma maseczkę, którą zaleca się zakładać podczas bliskiego kontaktu z innymi uczestnikami oraz w biurze zawodów, na starcie i mecie biegu. Na miejscu zawodów - przy biurze zawodów i toaletach - nie zabraknie oczywiście punktów do dezynfekcji rąk. Ważna informacją dla biegaczy jest również to, że nie będzie punktów odżywiania na trasie biegu. W związku z tym każdy zawodnik musi zabrać ze sobą uzupełniające płyny do picia. Na mecie zaś będą butelki 0,5 l z wodą.

Zobacz także Koszaliński Bieg Górski 2019

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo