Wreszcie odpalili armaty. Gryf Polanów wygrywa w Szczecinie

kmb
IV liga Po przedłużającej się niechlubnej serii meczów bez zwycięstwa, po czterech nieudanych spotkaniach komplet punktów zainkasował Gryf.

Polanowianie wynik otworzyli na początku meczu. Wtedy to, po rzucie rożnym, indywidualną akcją i uderzeniem po długim rogu popisał się Adrian Telus. Gospodarze do wyrównania doprowadzili zaraz po przerwie, ale ekipy Gryfa to nie zraziło, bowiem ci za chwilę znów prowadzili (Marcin Chyła bardzo dobrze uderzył głową po dośrodkowaniu z rożnego przez Sławomira Bieńka).

Nie minęły dwie minuty, a po zamieszaniu podbramkowym defensor Rafał Załoga ręką zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki i słusznie obejrzał czerwoną kartkę. Z prezentu w postaci rzutu karnego skorzystali miejscowi. Potem jednak na murawie zaczęli rządzić zawodnicy Gryfa, którzy groźnie kontrowali.

- Wreszcie odpaliliśmy, ale drużyna chyba nie byłaby sobą, gdy nie zgotowała nam wszystkim niezłej nerwówki - powiedział Maciej Mikulski, trener Gryfa. - Dwukrotnie prowadziliśmy, dwukrotnie traciliśmy to prowadzenie. Nie powiem, był moment trwogi. W dodatku przez około 40 minut graliśmy w osłabieniu. Ale chłopaki pokazali charakter. Paradoksalnie ta czerwona kartka chyba pobudziła zespół. Wierzę, że nie jest to chwilowe przełamanie i przestaniemy w głupi sposób gubić punkty - podsumował.

Hutnik Szczecin - Gryf Polanów 2:4 (0:1) 0:1 Telus (18.), 1:1 Kronkowski (47.), 1:2 Chyła (52.), 2:2 Żelazowski (54. karny), 2:3 Wilusz (69.), 2:4 Czaja (90+6).
Gryf: Kalkowski - Załoga, Lipiński, Bieniek, Kulon, Czaja, Niemczyk, Wilusz (70. Banasik), Telus, Sydoruk (75. Komorowski, 90+4 Mural), Chyła (63. Brodowicz).