Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybierzcie z nami dzielnicowego roku

(qba) (mas) (kb)
St. sierżant Anna Kakareko i sierż. Piotr Marcinkowski
St. sierżant Anna Kakareko i sierż. Piotr Marcinkowski
Dużymi krokami zbliża się finał plebiscytu na Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku. Tylko do czwartku do godziny 18 przyjmujemy kupony, a w niedzielę o północy kończymy też przyjmowanie SMS-ów. Dzisiaj przedstawiamy kolejnych dzielnicowych z regionu.

St. sierżant Anna Kakareko to laureatka naszego poprzedniego plebiscytu na Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku. Niemal do ostatniej chwili była nawet liderką, ostatecznie zajęła wtedy drugie miejsce. Dziś pani Ania nadzoruje piąty rewir w Białogardzie. Podlegają więc jej m.in. okolice placu Wolności, ul. Grunwaldzka, Batalionów Chłopskich.

- To trudny rewir?
- Jest tak, jak wszędzie: są miejsca, na które trzeba zwrócić więcej uwagi i miejsca, w których człowiek wie, że jest spokojnie.

- Problemów sporo.
- Nadużywanie alkoholu to w zasadzie podstawowy problem. I od niego zaczynają się kolejne - kradzieże, przemoc. Patrzą na to dzieci i niestety sytuacja się powtarza.

- Nie ma Pani dość?
- Wręcz przeciwnie, codziennie są inne wyzwania, nie było jeszcze dnia, w którym coś by się powtórzyło. Lubię te wyzwania, lubię spotykać się z ludźmi, porozmawiać z nimi. Słucham, radzę, pomagam.

Sierż. Piotr Marcinkowski nadzoruje rejon północnej części gminy Drawsko Pomorskie z miejscowościami Zarańsko, Łabędzie, Żółte, Żółcin, Nętno oraz część gminy Ostrowice, z miejscowościami Dołgie i Przytoń. Sierż. Marcinkowski jest policjantem od pięciu lat, a od trzech lat jest dzielnicowym. Mieszka w Drawsku Pomorskim, jest żonaty, ma dwie córki w wieku 14 lat i 8 lat.

- Z jakimi problemami ma Pan do czynienia w swoim rejonie?
- Mój rejon obejmuje miejscowości, w których przed laty były Państwowe Gospodarstwa Rolne. Po upadku PGR-ów wiele osób pozostało bez pracy i środków do życia. Dużo problemów wiąże się z ubóstwem, a także z nadmiernym spożywaniem alkoholu. Jest sporo drobnych kradzieży. Staram się jak najwięcej rozmawiać z ludźmi. To przynosi pozytywne efekty.

- Pamięta Pan jakąś spektakularną akcję?
- Pamiętam pościg za pijanym motocyklistą, który wiózł równie pijanego pasażera. Trwało to dosyć długo, ale w końcu go zatrzymaliśmy.

- Co jest ważne w pracy dzielnicowego?
- Dobry kontakt z ludźmi, z sołtysami. Ludzie przychodzą do mnie z różnymi sprawami. Czasem wystarczy coś podpowiedzieć, skierować do kompetentnej osoby, która pomoże rozwiązać problem.

Głosowanie
Ten dzielnicowy, który wygra, otrzyma od nas 700-złotowy bon na zakupy w salonie jubilerskim Skarabeusz. Z kolei ta pani dzielnicowa, która zdobędzie najwięcej głosów, wygra weekendowy pobyt w SPA. Głosowanie trwa do 23 czerwca. Do tego dnia do północy przyjmujemy od Państwa SMS-y, a wcześniej, bo 20 czerwca o godzinie 18 kończymy przyjmowanie kuponów (zamieszczaliśmy je w piątki w tygodnikach). Każdy może przesłać dowolną liczbę głosów na wybranego kandydata.

A więc jeżeli chcesz, aby Twój dzielnicowy wygrał tytuł Najpopularniejszego Dzielnicowego, to wysyłaj SMS-y albo do czwartku dostarcz do nas kupony. By oddać głos SMS-em, trzeba przesłać na numer 71 466 SMS-a o treści GK.DR.xx, gdzie xx to numer kandydata z listy dostępnej na www.gk24.pl/dzielnicowy. Koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!