Wybór zespołu na wesele - o czym pamiętać?...

  Wybór zespołu na wesele - o czym pamiętać?

  Materiał Informacyjny

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Wybór zespołu na wesele - o czym pamiętać?
  Poszukujesz zespołu na wesele? Sprawdź jak wybrać najlepszą ofertę i o co pytać podczas spotkania z muzykami.
  Wybór zespołu na wesele - o czym pamiętać?

  Czy zauważyłeś, że tłem muzycznym niemalże wszystkich, romantycznych scen filmowych są subtelne ballady? To nie przypadek, a tylko celowy zabieg, którego zadaniem jest zbudowanie odpowiedniej atmosfery. Jak widać na powyższym przykładzie, odpowiednio dobrana muzyka jest w stanie sprawić, że niektóre momenty naszego życia staną się po prostu magiczne. Właśnie dlatego nie warto decydować się na współpracę z pierwszym z brzegu zespołem na wesele. Gdzie szukać muzyków na ślub? Na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę i o co zapytać podczas rozmowy z zespołem?


  Jak znaleźć zespół na wesele?


  Poszukiwania zespołu na wesele należy zacząć od przejrzenia ofert muzyków ze swojej okolicy. W tym celu warto skorzystać z wyszukiwarek dostępnych na portalach ślubnych, takich jak Wedding.pl. Wystarczy wpisać we wspomnianą wyszukiwarkę nazwę miasta, a już po chwili wyświetli się lista firm działających na wskazanym obszarze. Przykładowo po wpisaniu frazy Koszalin otrzymamy następujące wyniki: https://wedding.pl/zespoly-weselne/koszalin.


  Zdecydowana większość zespołów na wesele posiada swoje strony internetowe. Przeglądając witryny zwróćmy uwagę na cenę usługi (jeśli takowa została podana) i grany repertuar. Warto także wczytać się w przykładową listę utworów i posłuchać ich wykonania. Poza tym poleca się przejrzeć internet w poszukiwaniu obiektywnych opinii na temat pracy zespołu. Z reguły publikowane są one na forach ślubnych.


  Rozmowa telefoniczna


  Po przejrzeniu strony www i opinii na temat pracy muzyków wykonajmy telefon do zespołu. Podczas rozmowy telefonicznej koniecznie zapytajmy o wolne terminy. Zdarza się bowiem, że zespoły mają rezerwacje na… kilka lat do przodu. Następnie dopytajmy o cenę usługi (jeśli nie została podana na stronie www) oraz czas pracy muzyków. Z reguły wynosi on 12 godzin. Na samym końcu umówmy się na spotkanie.


  Spotkanie z zespołem


  Podczas rozmowy na żywo koniecznie dopytajmy o repertuar i możliwość wprowadzenia zmian. Ile utworów granych jest w jedynym cyklu i jak długie są przerwy? Bardzo ważną kwestią jest prowadzenie wesela. Taki obowiązek spoczywa zazwyczaj na barkach wodzireja, w którego rolę wciela się jeden z członków zespołu. Zapytajmy o organizowane przez niego zabawy i sposoby na rozkręcenie wesela. Warto dowiedzieć się, czy muzycy będą spożywali alkohol. W końcu nikt z nas nie chciałby, aby w pewnym momencie zabawy zespół zaczął zachowywać się nieprofesjonalnie.


  Zdjęcie: Shutterstock
  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo