Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2010: wynagrodzenia za pracę w komisjach wyborczych

(mas)
Fot. Archiwum
Komitety wyborcze kompletują listy chętnych do pracy przy najbliższych wyborach.

Jakie ma obowiązki członek komisji? Tuż przed wyborami trzeba przygotować lokal wyborczy i sprawdzić karty. W dniu wyborów należy nadzorować głosowanie w godzinach 8 - 22. Po zamknięciu lokalu wyborczego trzeba liczyć głosy. Potem przygotować i podpisać protokół.

W Koszalinie są 54 obwody do głosowania, a więc tyle lokali i tyle też będzie komisji. W komisjach zasiada po 7 - 9 osób. Jej przewodniczący dostają po 165 zł diety, a zastępcy - po 150 zł, pozostali - po 135 złotych.

Co zrobić, żeby trafić do komisji? Trzeba dotrzeć do komitetów wyborczych, bo to one do 29 października mają czas na zgłoszenie list w ratuszu. - Każdy komitet zgłasza po jednym kandydacie do danego obwodu w okręgu, w którym zarejestrowano kandydatów na radnych - mówi Elżbieta Radomska, dyrektor koszalińskiego biura wyborczego.

Krzysztof Nieckarz z PiS przyznał, że połowa z 54 miejsc, na które komitet będzie typował członków komisji, jest już zajęta. - Ale chętnych jeszcze zapraszamy do naszego biura przy placu Wolności. Warunek - to muszą być sympatycy PiS, no i dobrze by było, gdyby takie osoby polecił nasz działacz - mówi. W biurze PO przy ul. Dworcowej też przyjmują jeszcze chętnych. - A jeśli będzie ich więcej niż miejsc, to zrobimy losowanie - mówi Adam Szałek, szef sztabu wyborczego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!