MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory prezydenckie 2020. Posłowie Zientarski i Lubczyk oraz samorządowcy namawiali do poparcia Trzaskowskiego [ZDJĘCIA]

Katarzyna Chybowska
Katarzyna Chybowska
Posłowie Zientarski i Lubczyk oraz samorządowcy namawiali do poparcia Trzaskowskiego
Posłowie Zientarski i Lubczyk oraz samorządowcy namawiali do poparcia Trzaskowskiego Katarzyna Chybowska
W czwartek na Rynku Staromiejskim odbyły się dwie konferencje prasowe z udziałem polityków z regionu. Obie miały na celu zachęcenie mieszkańców do głosowania i wyboru Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP.

Przed południem - o godz. 11 - z dziennikarzami spotkał się poseł KO Piotr Zientarski i zaproszeni przez niego goście - samorządowcy.

- Za rządów prezydenta Dudy, ale też Prawa i Sprawiedliwości, mieliśmy do czynienia z ograniczeniem samorządów - mówił poseł. - Wszystkie organizacje samorządowe wskazywały na ten trend. Dlatego dziś na moje zaproszenie stanęli w jednym szeregu najwybitniejsi politycy z regionu koszalińskiego, którzy rozumieją, że samorząd musi się rozwijać i nie może być ograniczany. Jego wzmocnienie to zadanie dla Rafała Trzaskowskiego, jeszcze prezydenta Warszawy, który znakomicie samorządowców rozumie

Jak podkreślał Piotr Zientarski, to zrozumienie przez Rafała Trzaskowskiego jest jednym z powodów poparcia, jakie politycy z regionu wyrazili dla kandydata. Samorządowcy swoje poparcie wyrazili przez wspólne zdjęcie z napisem "Trzaskowski" oraz symboliczny plakat wyborczy. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. wiceprezydent Koszalina Przemysław Krzyżanowski, starosta koszaliński Stanisław Hermanowicz, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, starosta sławieński Andrzej Protasewicz, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Szczecinka Daniel Rak, wiceburmistrz Mielna Dominik Gronet, wiceburmistrz Karlina Piotr Woś oraz wiceburmistrz Białogardu Karolina Siwek.

Chwilę po zakończeniu się konferencji samorządowców, poseł Piotr Zientarski jeszcze raz wyraził swoje poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, tym razem w towarzystwie szczecineckiego posła Koalicji Polskiej Radosława Lubczyka.

- Chciałbym państwa poprosić o głos wyborczy. Idźcie Państwo na wybory, to ważne dla nas wszystkich, żeby frekwencja była jak największa - apelował poseł Radosław Lubczyk. - Bo też pamiętajmy, dzięki temu mandat prezydencki będzie dużo większy. Ja proszę państwa, nie ukrywam, że w pierwszej turze głosowałem na Władysława Kosiniaka-Kamysza. Dzisiaj jednak stajemy przed wyborem miedzy Polską demokratyczną, praworządną i współpracującą z Unią Europejską a Polską zaściankową, prowadzoną na boczny tor w Europie.

Posłowie w czasie konferencji podkreślali, że wybór Rafała Trzaskowskiego daje pewność, że Polska będzie rządzona przez prezydenta wszystkich Polaków, bez względu na ich poglądy.

- To nie jest człowiek, który potrafi nienawidzić, w przeciwieństwie do obecnie urzędującego prezydenta - mówił poseł Lubczyk.

Zobacz także Wieczór wyborczy w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński