reklama

Wybory samorządowe 2018. Kolejne pieniądze dla regionu. W sobotę PiS ogłosi program dla Koszalina

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Zaktualizowano 
- Deklarujemy wolę współpracy z samorządami, bez względu na barwy polityczne - mówił Paweł Szefernaker (w środku)<br>
- Deklarujemy wolę współpracy z samorządami, bez względu na barwy polityczne - mówił Paweł Szefernaker (w środku) Radosław Brzostek
Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji ogłosił wczoraj w Koszalinie, że są kolejne pieniądze dla regionu, a konkretnie na halę w Świeszynie pod Koszalinem.

Do tego startujący na prezydenta Koszalina z poparciem PiS Andrzej Jakubowski zaprosił mieszkańców na sobotnią konwencję.

- Minister sportu przeznaczył ponad 2 miliony złotych na budowę hali w Świeszynie w powiecie koszalińskim. To 30-procentowe dofinansowanie całej inwestycji. Wcześniej były przyznane pieniądze na stadion w Sianowie i na halę w Biesiekierzu. To pokazuje, że jest z naszej strony wola współpracy z samorządami, bez względu na to, jakie barwy polityczne ktoś reprezentuje, ponad podziałami; boiska nie mają barw politycznych - podkreślał polityk.

I odniósł się przy tym do Koszalina: - Trudno realizować projekty, jeżeli nie ma takich wniosków. Koszalin w tym roku nie złożył żadnego wniosku na infrastrukturę sportową - mówił też Paweł Szefernaker.

Zapowiedział również wizytę w najbliższym czasie wiceministra zdrowia, który ma przyjechać do Koszalina, a także wizytę wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Być może przed wyborami przyjedzie też do Koszalina minister rolnictwa.

Tymczasem już w najbliższą sobotę w auli Politechniki Koszalińskiej przy ul. Kwiatkowskiego szykuje się lokalna konwencja programowa PiS. Początek o godzinie 12.

- Drzwi będą otwarte, zapraszam wszystkich mieszkańców, by przyszli i wysłuchali, jaki mam program dla Koszalina. To będzie „Piątka Jakubowskiego”. Więcej szczegółów nie zdradzę, podam je w sobotę - mówił Andrzej Jakubowski.

Obaj panowie odnieśli się również do jednej z ostatnich konferencji kandydatów Koalicji Obywatelskiej do rady w Koszalinie (przypomnijmy, wytknięto, że A. Jakubowski rozwiesza swoje plakaty wyborcze m. in w Szczecinie).

- To pokazuje, że nie mają pomysłu na program - komentowali P. Szefernaker i A. Jakubowski.

Zobacz także Kandydat na prezydenta Koszalin Andrzej Jakubowski o wrotach na Kanale Jamneńskim

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Koszalinianka
W dniu 02.10.2018 o 16:10, PO - Wystarczy nie kraść napisał:

kłamstwo to była TW Bolkowa Japonia i Irlandia POwskiego Tuska.PiS obiecał:- 500+ - PO twierdziło, że nie da rady - dało radę,- obniżenie wieku emerytalnego - obniżono, mimo, że to PO ten wiek emerytalny podwyższyło,- sześciolatki nie do szkoły - wprowadzono, choć za rządów PO "zmielono" w niszczarce ponad miliom podpisów obywateli - taka oto Platforma ponoć "obywatelska",- godzinowa stawka minimalna - wprowadzono - nikt już nie wykorzystuje Polaków oferując ochłapy za pracę,- ochrona polskiej ziemi - za PO obcokrajowcy wykupywali za bezcen polską ziemię, teraz już nie mogą,- podatek bankowy - za PO banki miały eldorado, nie musiały płacić stek milionów podatków, mimo, że w innych krajach UE go płaciły bez problemu.Myślę, że dla większości Polaków samo 500+, obniżenie wieku emerytalnego oraz wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej oznacza więcej niż 8 lat rządów skorumpowanej PO

g
gość
W dniu 02.10.2018 o 17:12, irytacja napisał:

......................... 2) Trzeba być ślepcem by nie dostrzegać konieczności powołania 17-tego województwa.   .......................I trzeba być idiotą by się godzić na niższą o 900 złotych netto emeryturę w wieku lat 65. W sytuacji gdy po przepracowaniu zaledwie 2 lat dłużej do kieszeni może wpłynąć o 900 złotych więcej...

Ad 1   podejrzewam ,że pisze to jakiś kadrowiec PO , który musi zagospodarować działaczy na nowych stanowiskach w nowym województwie

 

A2 .  demokracja polega na tym ,że jednym wystarczy mało  i nie chcą  pracować dłużej lub są chorzy lub opiekują się wnukami , a inni chcą  bo nie lubią siedzieć w domu lub  utrzymują wnuki

 

za PO  wszyscy mieli przymus  pracy prawie do śmierci , PIS  daje wolny wybór   i  taka jest różnica  między tymi partiami 

 

ja wybieram PIS

i
i to jest odpowiedź

cytat :

2 miliony dla regionu? Na halę w Świeszynie?

Czy ten worek pieniędzy to żart?

Czy to poważny poseł z Koszalina?

 

A gdzie i kiedy strategiczna dla regionu decyzja?

 

Deklarujemy wolę współpracy z samorządami, bez względu na barwy polityczne - mówił Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji ogłosił wczoraj w Koszalinie, że są kolejne pieniądze dla regionu, a konkretnie na halę w Świeszynie pod Koszalinem.                Do tego startujący na prezydenta Koszalina z poparciem PiS Andrzej Jakubowski zaprosił mieszkańców na sobotnią konwencję. - Minister sportu przeznaczył ponad 2 miliony złotych na budowę................ I odniósł się przy tym do Koszalina: - Trudno realizować projekty, jeżeli nie ma takich wniosków. Koszalin w tym roku nie złożył żadnego wniosku na infrastrukturę sportową - mówił też Paweł Szefernaker. 

g
gość
W dniu 02.10.2018 o 07:39, z ukosa ... napisał:

Panie Pośle P.Sz.,1) Portal e-poznań donosi:-"Jarosław Gowin 'przywiózł' do Poznania ponad 200 milionów zł"I to tylko na samo szkolnictwo wyższe w tym mieście.Proponowane przez Pana kwoty dla Koszalina, Świeszyna i Biesiekierzapozostawiam bez komentarza.2) Co Pan robi na co dzień w sprawie powołania województwaśrodkowopomorskiego? KIEDY, pytam?

 

a kogo to obchodzi kiedy ?  kto chce środkowopomorskie ?  

Słupsk - nie ,   Wałcz -nie  , a  bogaty Kobłorzeg czy chce podlegać zubożałemu i bez pomysłu na rozwój Koszalinowi ? wątpię,    to województwo potrzebne jest partyjniakom bez zawodu aby rodziny obsadzić na  stanowiskach administracyjnych ,  co się poprawi dla życia przeciętnego Koszalinianina ?  pensje ?  , miejsca pracy ?  inwestycje ?  ............NIC    oczywiście   WĄSKA  GRUPKA BĘDZIE ODCINAŁA OD TEGO KUPNONY/KANAPKI , ALE 99,8% KOSZALINIAN NIE POPRAWI SWOJEGO BYTU ...

P
PO - Wystarczy nie kraść
W dniu 02.10.2018 o 13:00, Unikosz napisał:

Niech ci kłamliwi panowie najpierw: 1. Oddadzą nam S6 z Koszalina do Gdańska co nam zabrali od razu po ostatnich wyborach i przenieśli wszystkie środki dotyczące budowy dróg na wschód kraju. 2. Niech zrobią obiecane województwo środkowopomorskie, które miało zostać utworzone zaraz po wygraniu poprzednich wyborów, a okazało się tylko kolejnym przedwyborczym kłamstwem. ... że też oni mają czelność i tupet pluć nam - mieszkańcom Koszalina w twarz z kolejnymi takimi kłamstwami ;/ Na taczkach powinno się im za to podziękować!

kłamstwo to była TW Bolkowa Japonia i Irlandia POwskiego Tuska.

PiS obiecał:

- 500+ - PO twierdziło, że nie da rady - dało radę,

- obniżenie wieku emerytalnego - obniżono, mimo, że to PO ten wiek emerytalny podwyższyło,

- sześciolatki nie do szkoły - wprowadzono, choć za rządów PO "zmielono" w niszczarce ponad miliom podpisów obywateli - taka oto Platforma ponoć "obywatelska",

- godzinowa stawka minimalna - wprowadzono - nikt już nie wykorzystuje Polaków oferując ochłapy za pracę,

- ochrona polskiej ziemi - za PO obcokrajowcy wykupywali za bezcen polską ziemię, teraz już nie mogą,

- podatek bankowy - za PO banki miały eldorado, nie musiały płacić stek milionów podatków, mimo, że w innych krajach UE go płaciły bez problemu.

 

Myślę, że dla większości Polaków samo 500+, obniżenie wieku emerytalnego oraz wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej oznacza więcej niż 8 lat rządów skorumpowanej PO

P
Precz z PIS

PRECZ Z PIS !!!, kolejna kiełbasa wyborcza !!

M
Marek
W dniu 02.10.2018 o 07:21, bolek napisał:

Jak zwykle - mini łapówka przed wyborami, a później zapominamy o regionie. Jak co cztery lata. "Program dla Koszalina" - jak to ładnie brzmi.

miej pretensje do ludzi, którzy głosują na PO w Koszalinie.

E
Ewa

S6 to inwestycja na żądanie Niemiec, i nie potrzebna z pkt. turystycznego. Nad Bałtyk przyjeżdza się z kierunku Poznania.

ż
żartowniś?
W dniu 02.10.2018 o 07:39, z ukosa ... napisał:

Panie Pośle P.Sz.,1) Portal e-poznań donosi:-"Jarosław Gowin 'przywiózł' do Poznania ponad 200 milionów zł"I to tylko na samo szkolnictwo wyższe w tym mieście.Proponowane przez Pana kwoty dla Koszalina, Świeszyna i Biesiekierzapozostawiam bez komentarza.2) Co Pan robi na co dzień w sprawie powołania województwaśrodkowopomorskiego? KIEDY, pytam?

 

2 miliony dla regionu? Na halę w Świeszynie?

Czy ten worek pieniędzy to żart?

Czy to poważny poseł z Koszalina?

 

A gdzie i kiedy strategiczna dla regionu decyzja?

U
Unikosz

Niech ci kłamliwi panowie najpierw:

 

1. Oddadzą nam S6 z Koszalina do Gdańska co nam zabrali od razu po ostatnich wyborach i przenieśli wszystkie środki dotyczące budowy dróg na wschód kraju.

 

2. Niech zrobią obiecane województwo środkowopomorskie, które miało zostać utworzone zaraz po wygraniu poprzednich wyborów, a okazało się tylko kolejnym przedwyborczym kłamstwem.

 

... że też oni mają czelność i tupet pluć nam - mieszkańcom Koszalina w twarz z kolejnymi takimi kłamstwami ;/ Na taczkach powinno się im za to podziękować!

G
Gość

Pumba czy mógłbyś nie zaśmiecać tego tematu? Twoje wpisy nie mają z nim nic wspólnego. 

A
Anna

Uwielbiam czas kampanii wyborczych,wszyscy są cudowni, piękni, mądrzy i mają tyle wspaniałych pomysłów za nasze pieniądze nie pytając się obywateli, co chcą i czego oczekują a gdy zasiądą przy korycie,to nagle wszystkich ogarnia skleroza,nie moc,brak pomysłów a co najgorsze głuchota i ślepota przed obywatelami

z
z ukosa ...

Panie Pośle P.Sz.,

1) Portal e-poznań donosi:

-"Jarosław Gowin 'przywiózł' do Poznania ponad 200 milionów zł"

I to tylko na samo szkolnictwo wyższe w tym mieście.

Proponowane przez Pana kwoty dla Koszalina, Świeszyna i Biesiekierza

pozostawiam bez komentarza.

2) Co Pan robi na co dzień w sprawie powołania województwa

środkowopomorskiego? KIEDY, pytam?

 

b
bolek

Jak zwykle - mini łapówka przed wyborami, a później zapominamy o regionie. Jak co cztery lata. "Program dla Koszalina" - jak to ładnie brzmi.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3