Wybrano wiceburmistrza Białogardu. Miastem będą rządziły kobiety

Jakub RoszkowskiZaktualizowano 
Karolina Siwek (z lewej), nowa wiceburmistrz Białogardu. Burmistrz Emilia Bury przedstawiła ją wczoraj podczas specjalnie zwołanej konferencji Grzegorz Galant
Wiceburmistrzem Białogardu została wczoraj Karolina Siwek, architekt, mieszkanka Białogardu.

Karolina Siwek, rocznik 1978, jest absolwentką Politechniki Szczecińskiej, wydziału architektury i urbanistyki. Przez 10 ostatnich lata pracowała w nadmorskim Mielnie, w dużej firmie branży deweloperskiej. Jest rodowitą białogardzianką, mamą dwóch córek w wieku szkolnym i przedszkolnym. Jej wczorajsza nominacja na wiceburmistrza Białogardu nie była dużym zaskoczeniem, bo o jej kandydaturze mówiło się już kilka tygodni wcześniej. Wczoraj jednak oficjalnie jej nazwisko zostało potwierdzone.

- Znamy się z Karoliną nie od wczoraj, cenię ją i wiem, że jest bardzo merytoryczna - przedstawiała Karolinę Siwek burmistrz Emilia Bury.

- Nie jesteśmy powiązane politycznie, ale światopoglądowo bardzo bliskie. Karolina będzie moim najbliższym współpracownikiem, mamy wspólną wizję zmiany naszego miasta, będziemy grały zespołowo.

Pierwsza sesja w Białogardzie. Sala pękała w szwach [ZDJĘCIA]

Karolina Siwek dodała, że z racji jej zawodu - jest architektem - będzie odpowiedzialna za sprawy związane z infrastrukturą, planowaniem przestrzennym, także komunikacją.

Obie panie zapowiedziały spore zmiany także w samym Urzędzie Miasta.

- Zwolnienia? Nie mogę im zaprzeczyć, ale reorganizacja ratusza nie będzie polegała tylko na zwalnianiu z pracy, a raczej na porządkowaniu tego, co zastałam w urzędzie. Zwolnienia nie są priorytetem - odpowiada Emilia Bury.

Planowane zmiany w ratuszu obie panie burmistrz zapowiadają na styczeń.

Zobacz także: Białogard: Emilia Bury - nowa burmistrz Białogardu

Zobacz także: Rozmowa Tygodnia GK24

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 13.04.2019 o 00:39, zaangazowany napisał:

Fantastic vel Fantastico. Wywiad w sprawie inkubatora tu czerp wiadomości .A nie od pani sąsiadki.

To podaj jeszcze adres żeby zbyt długo nie szukał wywiadu.
G
Gość
W dniu 13.04.2019 o 00:39, zaangazowany napisał:

Fantastic vel Fantastico. Wywiad w sprawie inkubatora tu czerp wiadomości .A nie od pani sąsiadki.

To podaj jeszcze adres żeby zbyt długo nie szukał wywiadu.
G
Gość
W dniu 13.04.2019 o 00:39, zaangazowany napisał:

Fantastic vel Fantastico. Wywiad w sprawie inkubatora tu czerp wiadomości .A nie od pani sąsiadki.


To podaj jeszcze adres żeby zbyt długo nie szukał wywiadu.
z
zaangazowany
W dniu 12.04.2019 o 19:22, Palik102 napisał:

Wielkie dzięki za ciekawe informacje w tej sprawie. Na pewno przydadzą mi się.

Fantastic vel Fantastico. Wywiad w sprawie inkubatora tu czerp wiadomości .

A nie od pani sąsiadki.

P
Palik102

Wielkie dzięki za ciekawe informacje w tej sprawie. Na pewno przydadzą mi się.

G
Gość

O widzę co niektórzy w panikę wpadli.hhahaaaa .

Ewakuacja 

A co do śmieci nie martw się na zapas posprzątają .Dobrze ,że smieci nie ladują w lasach lub są zakopywane.

Panika?hahaaaaa

G
Gość
W dniu 03.04.2019 o 01:36, Gość napisał:

Widzę jakąś  zazdrość i "połuczycielstwo". Znam takich ludzi którzy znają się na wszystkim i  wszystkich oceniają .Zapamietaj sobie to Pani Burmistrz  weszła do historii miasta jako pierwsza kobieta burmistrz .I tak zostanie czy Ty tego chcesz czy nie.A sposób rządzenia i zmiany idące widać gołym okiem.Pozdrawiam z zimnej Norwegii.

Cyt. Zazdrość i połuczycielstwo - znalazł się znawca, który chce pouczać innych, a nie widzi czubka własnego nosa !!!

Wiele osób weszło do historii, ale historia nie wszystkie te osoby dobrze pamięta !!!

 Gdyby przyjąć jako jedyny sukces, że Pani burmistrz jest pierwszą kobietą na tym stanowisku to dla mnie stanowczo za mało !!! Szanuję wybór większości, chciałbym tylko żebyśmy wszyscy tego wyboru nie żałowali !!!

Cyt. A sposób rządzenia i zmiany idące widać gołym okiem - patrząc na ulice Białogardu widzę sprawność obecnie zarządzających miastem i stosy ponad gabarytów piętrzących się w różnych miejscach, które nie zostały uprzątnięte w terminie.

Jeśli uważasz, że jest tu tak wspaniale to wracaj do ciepłej Polski. Pozdrawiam.

G
Gość
W dniu 02.04.2019 o 21:53, Gość napisał:

A Ty wiesz o czym piszesz?!Sam sobie radzę i to od dawna.Pani Burmistrz na pewno chciałaby być menadżerem, ale jeszcze dużo wody upłynie w Parsęcie nim się nim stanie, jeśli w ogóle się nim stanie. Aby wymagać od dyrektorów, prezesów wymagana jest wiedza i doświadczenie, a u Pani Burmistrz jak na razie brak jednego i drugiego.

Widzę jakąś  zazdrość i "połuczycielstwo". Znam takich ludzi którzy znają się na wszystkim i  wszystkich oceniają .

Zapamietaj sobie to Pani Burmistrz  weszła do historii miasta jako pierwsza kobieta burmistrz .I tak zostanie czy Ty tego chcesz czy nie.A sposób rządzenia i zmiany idące widać gołym okiem.

Pozdrawiam z zimnej Norwegii.

G
Gość
W dniu 01.04.2019 o 21:56, oderwany od pługa napisał:

O czym ty piszesz?Kompetencje ? Polecam się dokształcić .Byś może w twoich czasach dyrektor Ci planował pracę.Pani Burmistrz jest menadżerem i wszystko w temacie.ma od tego swoich dyrektorów którzy mają mieć wyniki.To kierownik obecnie pracuje z ludźmi jeśli ktoś tego nie rozumie to jest emerytura lub renta (tu tadzio potwierdzi swoimi słowami).Życzę Pani Burmistrz wszystkiego dobrego. prosze mi uwierzyć ,że będą sr..li pod nogi .Sam to przeżyłem i moge się z tego śmiać ,że ćwok lub oderwany od pługa się tym interesowałzamiast jechać do Trójmiasta na mecz np. piłki ręcznej.Ja pamiętam ty pamiętasz?

A Ty wiesz o czym piszesz?!

Sam sobie radzę i to od dawna.

Pani Burmistrz na pewno chciałaby być menadżerem, ale jeszcze dużo wody upłynie w Parsęcie nim się nim stanie, jeśli w ogóle się nim stanie. Aby wymagać od dyrektorów, prezesów wymagana jest wiedza i doświadczenie, a u Pani Burmistrz jak na razie brak jednego i drugiego.

G
Gość
W dniu 01.04.2019 o 22:07, oderwany od pługa napisał:

A co do wiadomości dla prokuratury jeśli coś masz to masz obecnie problem. Coś wiesz to zgłaszaj obym nie musiał zeznawać ,że czytałem i nie zgłosiłem.hhhaahaa Normalnie strefa 51.

Nie obawiaj się. Jeśli tylko zdobędę dowody nie omieszkam powiadomić prokuratury.

o
oderwany od pługa
W dniu 31.03.2019 o 20:37, Gość napisał:

.......Jak wieść niesie prokuratura mogłaby mieć robotę jeśli chodzi o ostatnie wybory, gdyby miała dowody na handelek, który się podczas tych wyborów odbywał ?!

A co do wiadomości dla prokuratury jeśli coś masz to masz obecnie problem. Coś wiesz to zgłaszaj obym nie musiał zeznawać ,że czytałem i nie zgłosiłem.hhhaahaa 

Normalnie strefa 51.

o
oderwany od pługa
W dniu 31.03.2019 o 20:37, Gość napisał:

Sama Pani burmistrz niedawno powiedziała, że może współpracować tylko z osobami którym ufa ( i to jest ok ), ale czy nowo powołane osoby mają odpowiednie kompetencje?! - przekonamy się wszyscy wkrótce! Czy wszystkie osoby powołane zostały na stanowiska bezinteresownie?!Nikt nie powinien "trwać na stołku bez końca" i w tych przypadku również tak będzie.Niektóry mieszkańcy niektórym osobom zaufali, ale czy się nie zawiodą?! Moim zdaniem zawiodą się i to dość szybko.Jak wieść niesie prokuratura mogłaby mieć robotę jeśli chodzi o ostatnie wybory, gdyby miała dowody na handelek, który się podczas tych wyborów odbywał ?!

O czym ty piszesz?Kompetencje ? Polecam się dokształcić .

Byś może w twoich czasach dyrektor Ci planował pracę.

Pani Burmistrz jest menadżerem i wszystko w temacie.

ma od tego swoich dyrektorów którzy mają mieć wyniki.

To kierownik obecnie pracuje z ludźmi jeśli ktoś tego nie rozumie to jest emerytura lub renta (tu tadzio potwierdzi swoimi słowami).

Życzę Pani Burmistrz wszystkiego dobrego. prosze mi uwierzyć ,że będą sr..li pod nogi .Sam to przeżyłem i moge się z tego śmiać ,że ćwok lub oderwany od pługa się tym interesował

zamiast jechać do Trójmiasta na mecz np. piłki ręcznej.

Ja pamiętam ty pamiętasz?

G
Gość
W dniu 30.03.2019 o 17:02, hahaha napisał:

To powiedz jakie błędy są powielane? A mi jest do śmiechu. A wiesz dlaczego.Bo dobrze pamiętam te roszady  i myślenie ,że będę trwał na stołku do końca świata.A tu zonk i mieszkańcy komuś innemu zaufali i wybrali. A wreszcie ktoś tym prezesom ,dyrektorom powiedział ,żeby brali się do roboty i była to kobieta a to już potwarz (a nawet szok) co dla niektórych.

Sama Pani burmistrz niedawno powiedziała, że może współpracować tylko z osobami którym ufa ( i to jest ok ), ale czy nowo powołane osoby mają odpowiednie kompetencje?! - przekonamy się wszyscy wkrótce! Czy wszystkie osoby powołane zostały na stanowiska bezinteresownie?!

Nikt nie powinien "trwać na stołku bez końca" i w tych przypadku również tak będzie.

Niektóry mieszkańcy niektórym osobom zaufali, ale czy się nie zawiodą?! Moim zdaniem zawiodą się i to dość szybko.

Jak wieść niesie prokuratura mogłaby mieć robotę jeśli chodzi o ostatnie wybory, gdyby miała dowody na handelek, który się podczas tych wyborów odbywał ?!

h
hahaha
W dniu 30.03.2019 o 13:54, Gość napisał:

Mi w przeciwieństwie do Ciebie nie jest do śmiechu. Po drugie nie mam na imię Krzysiu! Po trzecie zgadzam się z ostatnim Twoim zdaniem, że niektórzy powinni się wstydzić. Przyjmując nawet to, że poprzednicy popełnili błędy nie świadczy to o. tym, że teraz należy je powielac. Powinno się wyciągać wnioski z błędów poprzedników a nie je powielac!

To powiedz jakie błędy są powielane? A mi jest do śmiechu. A wiesz dlaczego.

Bo dobrze pamiętam te roszady  i myślenie ,że będę trwał na stołku do końca świata.

A tu zonk i mieszkańcy komuś innemu zaufali i wybrali. 

A wreszcie ktoś tym prezesom ,dyrektorom powiedział ,żeby brali się do roboty i była to kobieta a to już potwarz (a nawet szok) co dla niektórych.

G
Gość

Mi w przeciwieństwie do Ciebie nie jest do śmiechu. Po drugie nie mam na imię Krzysiu! Po trzecie zgadzam się z ostatnim Twoim zdaniem, że niektórzy powinni się wstydzić. Przyjmując nawet to, że poprzednicy popełnili błędy nie świadczy to o. tym, że teraz należy je powielac. Powinno się wyciągać wnioski z błędów poprzedników a nie je powielac!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3