MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybrano wykonawcę, który dokończy obwodnicę Wałcza. A co z obwodnicą S6 Koszalin - Sianów?

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
W szczecińskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrano wykonawcę niedokończonej obwodnicy Wałcza.

- Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dokończenie robót drogowych na trasie głównej obwodnicy Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10 - mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik oddziału GDDKiA.

- Wybrana została oferta firmy PORR S.A. o wartości 87,3 mln złotych.

Wykonawca w ofercie przewidział skrócenie czasu realizacji do 5 miesięcy. Pozostali oferenci mają 10 dni na ewentualne odwołania od wyniku przetargu, po czym dokumentacja postępowania trafi do kontroli do Urzędu Zamówień Publicznych. Po zakończeniu czynności kontrolnych będzie można podpisać umowę.

Na większości przebiegu drogi pozostała do wykonania sama warstwa ścieralna nawierzchni, natomiast na fragmencie pomiędzy węzłami Wałcz Zachód i Wałcz Północ są to również niższe warstwy bitumiczne. Na początkowym odcinku obwodnicy zostaną również wykonane brakujące elementy odwodnienia.

Droga S6. Obwodnica Koszalina i Sianowa z lotu ptaka [NOWE ZDJĘCIA]

W ramach zamówienia zostaną też wykonane roboty przy obiektach mostowych. Udostępnienie drogi do ruchu planowane jest do końca 2020 roku.

A na jakim etapie jest realizacja brakującego fragmentu obwodnicy S6 Koszalin - Sianów, na wysokości ul. Władysława IV w kierunku Gorzebądza? Co z węzłem w Gorzebądzu?

- Trwają prace projektowe dotyczące tego węzła - odpowiada Mateusz Grzeszczuk.

- Trwa również projektowanie niedokończonej części obwodnicy. W następnej kolejności trzeba będzie uzyskać ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej - dop. red.). W drugim półroczu tego roku można się spodziewać ogłoszenia przetargu na budowę.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjątkową galerię z postępu prac miesiąc po miesiącu na odcinku w okolicach Sianowa i Karnieszewic. Jak przebiegały prace począwszy od 2016 roku? Zobaczcie koniecznie!

Droga S6. Jak przebiegały prace miesiąc po miesiącu? [ZDJĘCI...

Przypomnijmy, brakujący odcinek to ok. 8 km, gdzie konieczne było przerwanie robót i zmiana technologii realizacji ze względu na problemy z podłożem. Prace projektowe trwają też na poszczególnych częściach S11, między Koszalinem a Bobolicami i dalej - między Bobolicami a Szczecinkiem.

Przypomnijmy też, że minister infrastruktury zatwierdził Programy Inwestycji dla czterech obwodnic w województwie zachodniopomorskim. M. in. dla Szczecinka w ciągu DK20. Umożliwi to w czwartym kwartale tego roku ogłoszenie przetargu na realizację w formule „Projektuj i buduj”.

Droga S6. Odcinek Ustronie Morskie-Koszalin z lotu ptaka [NO...

Zmiany przy drodze S6. Będą stacje paliw i restauracje

Zobacz także Droga S6 z Koszalina do Goleniowa już otwarta (archiwum)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo