Zamknij

Głos Koszaliński

Wybuch gazu w Białogardzie [zdjęcia]

Szyby w oknach roztrzaskały się na drobne, wybuch było słychać w całym mieście, całe szczęście nie ma ofiar śmiertelnych. Tylko jedna osoba ucierpiała.

Grzegorz Galant

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/26] Następne

Szyby w oknach roztrzaskały się na drobne, wybuch było słychać w całym mieście, całe szczęście nie ma ofiar śmiertelnych. Tylko jedna osoba ucierpiała. Do wybuchu gazu doszło w jednorodzinnym budynku przy ul. Paderewskiego w Białogardzie.

Wstępnie ustalono, że mieszkaniec budynku wymieniał butle z gazem. Coś jednak poszło mu nie tak jak trzeba, bo sporo gazu ulotniło się z butli i skumulowało w domu.

Wystarczyła więc mała iskra i doszło do wybuchu.

Aktualizacja

Jak udało nam się ustalić na miejscu zdarzenia mężczyzna przebywający w budynku jednorodzinnym sam dokonał wymiany butli z gazem. Gaz ulatniał się. W pewnej chwili doszło do eksplozji nagromadzonego wewnątrz pomieszczeń gazu. Siła wybuchu była tak duża, że szyby wyleciały na drugą stronę ulicy oraz na sąsiednie posesje. Całkowicie wyrwane zostały dwa okna, jedno kuchenne oraz w salonie. Poważnie naruszona została też konstrukcja budynku.

Na miejsce błyskawicznie przybyły 3 zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie. Strażacy szybko opanowali sytuacje, ugasili ogień oraz zabezpieczyli i wynieśli z budynku dwie butle z gazem.

Poszkodowany 60 letni mężczyzna mieszkaniec Białogardu z lekkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Białogardzie, nic poważnego mu się nie stało. Na razie nie wiadomo czy mężczyzna był trzeźwy.Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy