Wygrana Drawy Drawsko Pomorskie na osłodę

IV liga/Węgorzyno. W ostatniej, 34. kolejce rozgrywek Drawa wygrała po raz pierwszy w sezonie.

Grad goli, czerwona kartka i pierwszy komplet punktów ekipy z Drawska - na koniec sezonu emocji nie brakowało w starciu o przysłowiową pietruszkę. Wszak Sparta bezpiecznie usadowiła się już wcześniej w środku tabeli, a Drawa od dawna jest już spadkowiczem, z niechlubnym bilansem punktowym i bramkowym zamykając tabelę.

Drużyna gości zagrała na pełnym luzie, mając w swym składzie juniorów młodszych. A ci pokazali się z bardzo dobrej strony. Byli skuteczni i waleczni. W samej tylko pierwszej połowie kibice zobaczyli aż sześć goli. W drugiej zaś lepiej zagrali gospodarze, ale przewagi wcześniej wypracowanej przez Drawę nie zdołali całkowicie zniwelować. Nawet, jeśli przez ostatnie 10 minut grali w przewadze, bo w 80. minucie za brzydki faul w środkowej strefie z boiska wyleciał Andrzej Wilczyński.

Sparta Węgorzyno - Drawa Drawsko Pom. 4:5 (2:4)

Bramki: 0:1 Pawłowski (10.), 0:2 M. Owedyk (20.), 1:2 Iskra (25.), 1:3 Hańczak (30.), 2:3 Iskra (33.), 2:4 Pawłowski (35.), 2:5 hańczak (55.), 3:5 i 4:5 Kierniki (80. i 85.).
Drawa: Sobczyk - Korczyński, Marcinkowski, Wilczyński, Szczerba, Owedyk, Pawłowski, Hańczak (70. Holewski), Kwiatkowski, Walkiewicz, Gołyński.