Wygrana Gwardii, remis Bałtyku w IV lidze [ZDJĘCIA]

Gwardia Koszalin jako jedyna z regionu zdobyła komplet punktów 28. kolejce IV ligi. Bałtyk Koszalin zakończył serię zwycięstw na swoim boisku.

Gwardia podejmowała w sobotę zamykającą tabelę Gavię Choszczno. Niespodzianki na Fałata nie było. Gospodarze zwyciężyli 4:0, a dość nieoczekiwanym bohaterem został Damian Mosiejko, który ustrzelił klasycznego hattricka! To jego pierwsze bramki w barwach Gwardii.

Swój popis Mosiejko rozpoczął w 21. minucie. Wynik otworzył mocnym strzałem po rzucie rożnym. Osiem minut później podwyższył na 2:0, po podaniu Daniela Wojciechowskiego. W 34. min Mosiejko po raz trzeci odbierał gratulacje, tym razem po dośrodkowaniu Jorge Tapii. Na zdobycie 3 goli potrzebował zaledwie 13 minut! Wynik ustalony do przerwy utrzymał się aż do końcówki meczu, pomimo okazji z obydwu stron. W 85. min czwartego gola dla gospodarzy zdobył Rafał Maćkowski, po akcji Gabriela Szygendy.

Na 10 ligowych zwycięstwach z rzędu zakończyła się w niedzielę seria Bałtyku Koszalin. Gospodarze zremisowali 1:1 z Białymi Sądów, ratując punkt w doliczonym czasie, po rzucie karnym. Była to druga w meczu jedenastka dla Bałtyku. Pierwszej, w 13. min, za faul na Adrianie Cybuli, nie wykorzystał Szymon Waleński (strzał w słupek). Zemściło się to w 22. min, gdy Andrija Artyma przelobował Grzegorz Magnuski.

Po zmianie stron kibice oglądali prawdziwą wymianę ciosów. Piłka dwa razy odbijała się od poprzeczki bramki Artyma (w jednej akcji!). Po drugiej stronie goście dwa razy wybijali piłkę sprzed linii, w tym raz po strzale jednego ze swoich graczy. W 92. min Cybula dostał łokciem w głową od obrońcy Białych i sędzia po raz drugi wskazał na wapno. Bramkarz gości wyczuł intencje Seweryna Fijołka, ale nie zdołał odbić piłki. W końcówce było bardzo nerwowo. Goście kończyli mecz w "10", po wykluczeniu kapitana, Tomasza Pustelnika.

Po punkcie w tej serii zdobyły jeszcze Mechanik Bobolice i MKP Szczecinek. Mechanik, grając bez swojego najlepszego strzelca Karola Jabłońskiego (pauza za kartki), bezbramkowo zremisował z Iskierką Szczecin. Najbliżej gola gospodarze byli po strzale w słupek Kacpra Szumskiego. MKP prowadził od 52. min w Policach, gdy po rzucie rożnym trafił Jakub Bagniewski. W meczu dwóch zagrożonych spadkiem drużyn, goście utrzymywali korzystny wynik aż do 3. min doliczonego czasu gry. Wówczas Chemik wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Bez punktów w tej kolejce obydwa zespoły z powiatu kołobrzeskiego.