Wygrana Kotwicy i remis Bałtyku w pierwszych sparingach

Chojniczanka Chojnice
Pierwsze sparingi w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej, rozegrali piłkarze Kotwicy Kołobrzeg i Bałtyku Koszalin.

Liderująca po jesiennych zmaganiach w eWinner II lidze, Kotwica zmierzyła się w pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym z Chojniczanką Chojnice (15. miejsce w I lidze). Podopieczni trenera Marcina Płuski wygrali na boisku rywala 2:1 (1:0).

Kotwica objęła prowadzenie w 39. minucie, po rzucie rożnym i strzale testowanego Michała Górala. Po zmianie stron, w 69. min, na 2:0 podwyższył po kontrataku Kamil Bartoś. Gospodarze odpowiedzieli w 77. min efektownym trafieniem przewrotką Patryka Tuszyńskiego.

Testowany M. Góral to 23-letni, mierzący 190 cm napastnik. Wychowanek Widzewa Łódź występował w Legii II Warszawa, Stomilu Olsztyn (I liga, 23 mecze/4 gole), Zagłębiu Sosnowiec (I liga, 3/1) i przez ostatnie 1,5 sezonu w Sokole Aleksandrów Łódzki. W rozgrywkach 2021/22 zdobył 7 goli w 28 meczach w III lidze, co nie uratowało Sokoła przed spadkiem do IV ligi.

Od wyjazdowego remisu 1:1 z trzecioligowym Świtem Szczecin rozpoczęli zimowe sparingi piłkarze Bałtyku. Wynik został ustalony w pierwszej połowie, a otworzył go w 9. min, po strzale z bliskiej odległości, testowany w Bałtyku 28-letni napastnik Kamil Walków. Wyrównanie padło w 25. min, gdy celnym wolejem popisał się Gracjan Goździk.

K. Walków jest wychowankiem UKP Zielona Góra. Występował także w Pogoni II Szczecin, Energetyku Gryfino, Dębie Dębno, Świcie, Pogoni Siedlce (78 meczów i 16 goli w II lidze) i Błękitnych Stargard (II liga, 15/0). W poprzednim sezonie ponownie był zawodnikiem Świtu, ale z powodu kontuzji kolana rozegrał tylko 2 mecze. W sparingu ze Świtem wystąpił także 24-letni obrońca, Szymon Waleński. Wychowanek klubu z Andersa, jesienią występował w Cartusii Kartuzy (6 meczów w III lidze).