Wygrana w Kielcach i awans w tabeli Młynów Stoisław Koszalin

W akcji Aleksandra Zaleśny z Młynów Stoisław Koszalin.
W akcji Aleksandra Zaleśny z Młynów Stoisław Koszalin. PGNiG Superliga Kobiet/Agnieszka Młynarska-Papaj
W 23. kolejce PGNiG Superligi Kobiet, piłkarki ręczne Młynów Stoisław Koszalin pokonały w Kielcach Suzuki Koronę 29:24.

To drugie z rzędu zwycięstwo Młynów, po serii siedmiu porażek. Po niedzielnym meczu koszaliński zespół przesunął się na 6.miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli zawodniczek z Kielc. Po 4. min Korona prowadziła 3:0. Grające w wąskim, dziewięcioosobowym składzie, Młyny otworzyły konto w 5. minucie, po karnym Żanety Lipok. Będąca w gazie skrzydłowa (43 gole w ostatnich 5 meczach!) szybko dołożyła 3 kolejne trafienia i w 9. min na tablicy pojawił się remis 5:5. Minutę później Martyna Żukowska zdobyła gola na pierwsze prowadzenie 6:5.

Niemal do końca pierwszej połowy wynik był na styku, do 27. min odnotowano 7 kolejnych remisów. W końcówce rzuty Żukowskiej i Lipok (6 gol) dały pierwszą 2-bramkową przewagę Młynom, którą utrzymały do przerwy.

Koszalinianki bardzo dobrze weszły w drugie 30 minut. Do 38. min zdobyły 5 goli, tracąc tylko jednego (21:15). Zespół z Kielc próbowała poderwać Michalina Pastuszka. Między 40. i 45. min trafiła 4 razy i przewaga Młynów stopniała do 3 bramek (20:23). Seria skutecznych akcji Lipok, Aleksandry Zaleśny i Karoliny Mokrzki - na 28:21 w 55. min - przechyliła szalę na korzyść Młynów.

Suzuki Korona Kielce - Młyny Stoisław Koszalin 24:29 (14:16)
Korona: Hibner, Chojnacka - Grabarczyk 3, Pękala 6, Zimnicka, Pastuszka 6, Gliwińska 2, Więckowska 3, Jasińska 2, Kowalczyk 2, Rosińska, Costa, Kędzior.
Młyny: Prudzienica - Urbaniak, Lipok 10, Zaleśny 6, Mokrzka 4, Żukowska 4, Rycharska 3, Kurdzielewicz, Borysławska 2.

Młyny Stoisław Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 25:27 [W...