Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki rekrutacji i stypendia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Spośród kierunków, które cieszą się największą popularnością wskazać należy Fizjoterapię, Kosmetologię, Pielęgniarstwo i Ratownictwo medyczne
Spośród kierunków, które cieszą się największą popularnością wskazać należy Fizjoterapię, Kosmetologię, Pielęgniarstwo i Ratownictwo medyczne Radosław Brzostek
Pierwszy nabór w PWSZ wypadł lepiej niż rok temu w analogicznym okresie. Jeszcze większego zainteresowania można spodziewać się we wrześniu. Zachętą mogą być atrakcyjne stypendia.

- Rok temu o tej porze przyjęliśmy 110 osób, a teraz - 148 - powiedział dr Jan Kuriata, profesor PWSZ i rektor uczelni. - Patrząc na te liczby, mamy do czynienia z wzrostem o prawie 40 procent względem roku ubiegłego. W 2021 przyjęliśmy łącznie 350 osób, czyli aż 240 z nich zdecydowało się rekrutować w drugim etapie, jesienią. Należy przypuszczać, że teraz będzie podobnie. Jesteśmy przyjemnie zaskoczeni większym niż wcześniej zainteresowaniem - dodał.

Spośród kierunków, które cieszą się największą popularnością wskazać należy Fizjoterapię, Kosmetologię, Pielęgniarstwo i Ratownictwo medyczne. Które kierunki są jak na razie słabo obsadzone? Sport, Fitness, Wellness i Spa oraz Wychowanie Fizyczne.
Dla niezdecydowanych zachętą mogą być programy stypendialne, wprowadzane przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ten pierwszy dotyczy wsparcia na kierunkach medycznych: Fizjoterapii oraz Pielęgniarstwie i Ratownictwie Medycznym. W przypadku Fizjoterapii przez 9 miesięcy w roku (od października do czerwca) przez kolejne 3 lata najlepsi studenci mogą otrzymywać do 3 tysięcy złotych. Takie wsparcie może uzyskać nie więcej niż 2 tysiące studentów danego kierunku w skali kraju. Jeśli chodzi o pozostałe kierunki medyczne, to wysokość miesięcznego wsparcia oscyluje na poziomie 1,5 tys. zł. Stypendium może otrzymać nie więcej niż 4 tysiące studentów tych kierunków w Polsce. O stypendium może ubiegać się osoba rekrutująca się na I rok studiów stacjonarnych, a pieniądze przyznawane byłyby na podstawie punktów uzyskanych w procesie rekrutacji na dany kierunek.

Również kandydaci na żołnierza mogą otrzymać stypendia. - Osoby z wyższym wykształceniem przyjmowane są w wojsku z otwartymi ramionami - mówił Jan Kuriata. W przypadku PWSZ program obejmuje kierunki: Administrację, Bezpieczeństwo Narodowe, Fizjoterapię, Pielęgniarstwo i Ratownictwo Medyczne. Minister Obrony Narodowej przyznaje stypendium w wysokości 2280 zł miesięcznie. Wnioski - z obowiązkowym zaświadczeniem uczelni potwierdzającym przyjęcie na studia - złożyć należy do 31 sierpnia w Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji (szczegóły na www.wcrkoszalin.wp.mil.pl).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera