MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wysokie ceny paliw nad morzem. Jest odpowiedź ministra

Iwona Marciniak
Iwona Marciniak
Dzisiejsze ceny na kołobrzeskiej stacji sieci Orlen
Dzisiejsze ceny na kołobrzeskiej stacji sieci Orlen Iwona Marciniak
Nie pomógł Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nie pomoże też rząd - ani jeden, ani drugi nie wpłynie na obniżenie cen paliw na stacjach PKN Orlen w województwie zachodniopomorskim. Minister Jacek Sasin odpowiedział na interpelację posłów PO Marka Hoka i Artura Łąckiego.

Tę odpowiedź opublikowała właśnie na swoim Facebooku prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, która w maju zawiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o podejrzeniu stosowania w Kołobrzegu, podobnie zresztą jak w innych miejscowościach pasa nadmorskiego, paliwowej zmowy cenowej. UOKiK nie znalazł jednak wtedy powodów do wszczęcia kontroli.

Do dzieła przystąpili więc posłowie. - Pomimo historycznie niskich cen paliw na rynkach światowych, spowodowanych wybuchem pandemii COVID-19, ceny na stacjach PKN Orlen SA utrzymują się na wysokim poziomie - napisała w swoim komentarzu Anna Mieczkowska. - Taki stan negatywnie wpływa na sytuację finansową mieszkańców tych miast.

W odpowiedzi, którą publikuje prezydentka, minister Jacek Sasin pisze m.in. tak: „Skarb Państwa, wykonując uprawnienia właścicielskie zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym, nie posiada uprawnień do ingerowania w działalność Zarządu Spółki, w tym wydawania mu wiążących poleceń. (...) Ceny paliw na stacjach PKN ORLEN S.A. są kształtowane przez czynniki ekonomiczne i nie mogą być ustalane w oderwaniu od sytuacji rynkowej. Ceny na stacjach pasa nadmorskiego podlegają wielu czynnikom kształtującym cenę, w związku z tym mogą być nieznacznie wyższe w stosunku do pozostałych stacji w województwie ze względu na specyfikę mikrorynków, na których działają. Różnice cenowe, występujące pomiędzy stacjami, występują także we wszystkich pozostałych województwach. Ponadto warto zwrócić uwagę, że w przypadku stacji franczyzowych, właściciele ustalają ceny niezależne od PKN ORLEN S.A.”

Region na starych zdjęciach

Z archiwum Głosu. Region na starych zdjęciach [FOTOGALERIA]

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Zobacz także: Przewodnik rowerowy: Koszalin i okolice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo