Wystarczyły dwie kwarty. AZS Koszalin - MKS Dąbrowa Górnicza 88:79 [wideo]

Adam Metelski przypomniał się koszalińskim kibicom efektownym blokiem na Garricku Shermanie Jacek Wójcik
W zaległym meczu Tauron Basket Ligi AZS Koszalin pokonał beniaminka .

AZS Koszalin - MKS Dąbrowa Górnicza 88:79 (25:23, 23:13, 23:10, 17:33)
AZS: Woods 22 (2x3, 6 zb., 5 str.), Szewczyk 20 (2x3, 4 zb., 3 as.), Swanson 6 (6 as.), Mielczarek 4 (4 zb.), Dąbrowski 2 - Szubarga 17 (3x3, 6 as., 7 str.), Sherman 7 (5 zb.), Austin 6 (1x3), Stelmach 4 (6 zb., 3 str.), Pacocha 0, Rybicki 0.
MKS: Brown 24 (5x3, 4 as., 4 prze.), Weaver 8 (4 zb.), Dziemba 6, McKay 5, Zmarlak 2 (4 zb., 4 as.) - Szymański 13 (1x3, 6 zb.), Pepper 9 (1x3), Małecki 5 (1x3), Metelski 4 (5 zb., 2 bl.), Piechowicz 3 (1x3, 4 str.), Koelner 0, Załucki 0.

Koszykarze AZS Koszalin zgodnie z przewidywaniami pokonali wczoraj w ostatnim swoim meczu w 1. rundzie beniaminka z Górnego Śląska. Przesądziły o tym przede wszystkim dwie środkowe kwarty, wygrane przez Akademików 46:23. Trzeba jednak przyznać, że MKS Dąbrowa Górnicza nie padł na kolana przed zawodnikami Igora Milicicia. Do końca walczył o jak najlepszy wynik i w 4. kwarcie odrobił aż 16 oczek.

W 1. kwarcie AZS kilka razy był na 5-punktowym prowadzeniu, ale goście nie odpuszczali. W 9. min po trójce Peppera prowadzili 23:22. Wynik ustalił akcją 2+1 Woods. Kolejne 10. min rozpoczęło się od strat Shermana i Stelmacha, co wykorzystali goście, obejmując najwyższe prowadzenie 29:25. Od tego momentu AZS poważnie zabrał się do roboty. Skutecznie grający Szubarga (12 pkt i 3 asysty, 4/4 z gry w 2. kwarcie) do spółki ze Swansonem poprowadzili AZS do serii 11:0 (16. - 36:29). Do końca kwarty przewaga AZS wzrosła do 12 oczek.

Mocnym akcentem AZS rozpoczął także drugą połowę. Po punktach Stelmacha, wsadzie Woodsa i trójce Szewczyka było 55:36 i wyglądało, że goście będą tylko bronić się przed klęską. W 31. min po trójce Austina MKS przegrywał różnicą 26 pkt (48:74). Później nastąpiła mobilizacja gości. Prowadzeni przez skutecznego Browna (13 z 24 pkt w 4. kwarcie, 5/6 za 3 pkt), doszli w końcówce na 9 oczek.