Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wystartuj w biegu po indeks. Zawalcz o stypendium i nagrody!

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Do udziału w konkursie zachęcali wczoraj prezydent Piotr Jedliński (w środku) oraz rektor Tadeusz Bohdal (od lewej)
Do udziału w konkursie zachęcali wczoraj prezydent Piotr Jedliński (w środku) oraz rektor Tadeusz Bohdal (od lewej) Radosław Brzostek
Politechnika Koszalińska wspólnie z miastem Koszalin po raz kolejny organizuje konkurs „Bieg po indeks”. - To doskonały sposób na sprawdzenie wiedzy z matematyki przed maturą - mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Szkoły mają czas na zgłoszenia do 14 lutego.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych/ średnich, w szczególności z klas maturalnych, którzy interesują się matematyką, fizyką lub informatyką.

- To już 24. edycja, a miasto od pięciu lat jest współorganizatorem konkursu - dodaje prezydent. - Bierze w nim udział około pół tysiąca osób z czterech województw - z zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko - pomorskiego i wielkopolskiego.

- Ten konkurs to promocja dla naszej uczelni, ale też dla miasta - twierdzi prof. Tadeusz Bohdal, rektor Politechniki Koszalińskiej. - Na Politechnice mamy 26 kierunków na studiach dziennych i zaocznych, mamy trzy poziomy kształcenia, otworzyliśmy Szkołę Doktorską. Nasza uczelnia jest przyjazna dla studentów - 10 studentów przypada na jednego nauczyciela akademickiego. Zajęcia są prowadzone w małych grupach, w korzystnych godzinach. Jest szansa na stypendium, także te finansowane przez firmy. Nasi studenci znajdują pracę - zachwala rektor walory PK.

Z kolei prof. Tomasz Królikowski, prorektor ds. studenckich, zachęca młodzież do udziału w konkursie. - Z roku na rok uczestników i szkół przybywa. W ubiegłym roku było już 40 szkół z czterech województw, w finale spotkali się uczniowie z 27 szkół - mówił wczoraj.

Warto zawalczyć o nagrody, Wśród nich są te finansowe - od 1000 do 500 zł dla najlepszych oraz stypendia od 3 tys. zł do 2 tys. zł za semestr, a także nagrody rzeczowe.

Konkurs składa się z trzech etapów, z czego dwa pierwsze realizowane są przy wykorzystaniu platformy e-learningowej. Finał jest 27 marca, na PK. Zgłoszenia dokonuje szkoła, a czas na to mija 14 lutego. Szczegóły na stronie: bpi.tu.koszalin.pl, a także jutro - w tygodniku Głos Koszalina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera