XIII Koszaliński Bieg Sylwestrowy za nami. Ponad 200 osób na starcie [ZDJĘCIA, WIDEO]

OPRAC.:
W sobotę odbył się XIII Koszaliński Bieg Sylwestrowy. Na starcie biegu głównego stanęło ponad 200 zawodników. Radek Koleśnik
od 16 lat

Uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania dystans pięciu kilometrów. Jako pierwszy na metę z czasem 16:03 przybiegł Konstiantyn Pyshniak. Kolejni na mecie zameldowali się Patryk Prowancki (17:09) oraz Jan Rybarczyk (17:21).

Wśród pań jako pierwsza linię mety minęła Natalia Mierzlikin (17:57), przed Hanną Foltyniewicz (19:03) i Aleksandrą Hiszczyńską (20:42).

Uczestnicy marszu nordic walking rywalizowali na dystansie 3,4 km. Tu najlepszy okazał się Henryk Szamotulski (19:48) przed Piotrem Brzozowskim (21:25) oraz Dariuszem Kopczewskim (22:35). Wśród kobiet zwyciężyła Dagmara Wieczorkowska (24:13). Podium uzupełniły Wioletta Rodziewicz (25:26) i Sabina Małek-Galicka (25:45).

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Zmaganiom towarzyszył bieg dla dzieci i młodzieży.