XX Ogólnopolski Memoriał Pawła Szydły (zobacz film)

(wok)
Zawodnicy z Karlina zdobyli 5 tytułów mistrzowskich
Zawodnicy z Karlina zdobyli 5 tytułów mistrzowskich Wojciech Kukliński
W miniony weekend w Poznaniu rozgrywany był XX Ogólnopolski Turniej Bokserski Młodzików im. Pawła Szydły. W zawodach udział wzięło 56 zawodników z 14 klubów.

- Ta impreza dla czternastolatków jest najważniejszą w kraju i przez Polski Związek Bokserski uważana jest za mistrzostwa kraju - wyjaśnia Tomasz Różański, trener pięściarzy Róży.

W zawodach tych rewelacyjnie spisali się reprezentanci karlińskiego klubu. Do Poznania przyjechało ich pięciu i każdy został mistrzem. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: 46 kg - Jacek Bagiński, 48 kg - Cezary Chmielnicki, 50 kg - Paweł Polski, 52 kg - Łukasz Duszyński i 68 kg - Marcin Karczewski.

- Wszyscy moi chłopcy pewnie wygrali. Jedynie nasz najcięższy zawodnik Marcin w finale miał trudną przeprawę. Wygrał jednak stosunkiem głosów sędziowskich 2:1. Byliśmy sensacją tego turnieju, a ja otrzymałem "Czarną rękawicę". Tą ważącą chyba z pięć kilogramów statuetkę wręcza się najlepszemu trenerowi memoriału - dodał trener Róży.

Niemal od razu z gratulacjami pośpieszył Waldemar Miśko, burmistrz Karlina. To dla klubu, który dopiero w styczniu obchodził będzie swoje drugie urodziny bardzo ważne. - Podczas turnieju nazwano nas Karlińskimi Kubańczykami. Walczymy bowiem pewnie. Bijemy mocno i trafiamy tak, że rywale ring opuszczają na chwiejnych nogach - dodał Różański.

Podczas przerwy w poznańskim turnieju Różański zabrał swoich podopiecznych na finałowy turniej Ziem Nadbałtyckich do Szczecina. Tu swoje walki wygrali Cezary Chmielnicki, Łukasz Duszyński i kadet Mateusz Polski.