Za 25 mln wybudują komendę policji w Sławnie. Jej otwarcie...

  Za 25 mln wybudują komendę policji w Sławnie. Jej otwarcie zaplanowano w 2020 roku

  Wojciech Kulig

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Tak wygląda wizualizacja nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, który powstanie przy ulicy Polanowskiej

  Tak wygląda wizualizacja nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, który powstanie przy ulicy Polanowskiej ©KPP Sławno

  To będzie w pełni nowoczesny dwupiętrowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. W środku znajdzie się miejsce na m.in. szatnię, siłownię i specjalny pokój przesłuchań dla dzieci. W planach jest także strzelnica.
  Tak wygląda wizualizacja nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, który powstanie przy ulicy Polanowskiej

  Tak wygląda wizualizacja nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, który powstanie przy ulicy Polanowskiej ©KPP Sławno

  W Komendzie Wojewódzkiej w Szczecinie podpisano umowę na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie przy ul. Polanowskiej.

  Powstanie całkowicie nowy budynek, który będzie miał dwa piętra z podpiwniczeniem. Cała powierzchnia działki pod planowaną budowę wynosi ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Powierzchnia użytkowa obiektu to ponad tysiąc metrów kwadratowych.

  Sala ćwiczeń i magazyny

  - W strefie ogólnodostępnej znajdzie się patio z zielenią, ławkami i oświetleniem.
  W piwnicy przewidziano pomieszczenia magazynowe, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczenia techniczne, salę ćwiczeń - informuje nas mł. asp. Kinga Warczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Na parterze przewidziano pomieszczenia dla osób zatrzymanych, dyżurnego, wydziału prewencji, ruchu drogowego oraz sztabu kryzysowego. Znajdzie się tam też przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci oraz pomieszczenia socjalne i sanitarne. Na pierwszym piętrze będą pokoje komendantów, sale odpraw, pokoje wydziału kryminalnego i pracowników administracyjnych. Będzie także Izba Tradycji - Pamięci.

  - W poniedziałek miało miejsce przekazanie placu budowy firmie, która wygrała przetarg na realizację inwestycji. Prace wstępne zostaną wykonane już w grudniu. Liczymy na to, że wszystkie roboty nie będą trwały dłużej niż 2 lata - mówi nam mł. insp. Grzegorz Śrek, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Budowa komendy oparta jest o najnowsze standardy, jakie wprowadza polska policja. Obiekt wzbogacony zostanie również o strzelnicę, czy kojce dla psów.

  - Dodatkowym atutem tej strzelnicy jest to, że będzie ona miała 25 metrów, czyli zyskamy pełnowymiarową strzelnicę do broni krótkiej. Takiej jednostki w naszym województwie jeszcze nie ma - dodaje mł.insp. Grzegorz Śrek. Będą nowe parkingi i garaże. To będzie budynek wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne o najwyższych standardach. Obiekt wyposażony zostanie w instalację solarną oraz panele fotowoltaiczne. Będzie dostępny także dla osób niepełnosprawnych. Bryła budynku zostanie ukształtowana na wzór litery U.

  Łączny koszt prac wraz z wyposażeniem to około 25 mln złotych. Umowa realizowana jest w ramach rządowego „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” i potrwa do 2020 roku. Umowa zawarta została przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Marka Jasztala z Tomaszem Pastwą i Mateuszem Pagelem, przedstawicielami firmy ATP Budownictwo z siedzibą w Słupsku.

  Nowa siedziba sławieńskiej policji z pewnością poprawi komfort i warunki pracy policjantów. Warto przypomnieć, że budynek, w którym obecnie mieści się Komenda Powiatowej Policji w Sławnie ma już długą historię. Przez wiele lat po 1945 roku mieściła się tu komenda powiatowa, a później miejska Milicji Obywatelskiej. Obiekt całkiem niedawno został wyremontowany od zewnątrz. Niestety, w środku zbyt wiele się nie zmieniło. Pomieszczenia nie są w najlepszym stanie.

  Statystyki policji w Sławnie

  W ubiegłym roku wykrywalność kryminalna na terenie powiatu sławieńskiego wyniosła 63,70%. Średni czas reakcji interwencyjnej wyniósł 9 minut i 52 sekundy. Zatrzymano 117 nietrzeźwych kierujących, przeprowadzono 10803 interwencji. Zabezpieczono 5 imprez masowych, 64 zabezpieczenia wymagające znacznego udziału policji, 32 przejazdy kibiców oraz 111 imprez powiatowych. W tym roku wyższe stopnie otrzymało 40 sławieńskich policjantów. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, mł. insp. Jacek Cegieła mianował funkcjonariuszy w korpusie oficerskim, aspiranckim i podoficerskim. Natomiast mł. insp. Grzegorz Śrek, komendant KPP w Sławnie mianował policjantów w korpusie posterunkowych. W sławieńskiej komendzie znajduje się wydział kryminalny oraz wydział prewencji i ruchu drogowego. Jest też Komenda Policji w Darłowie.

  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego  Zobacz także: Koszalin. Policja i Centrum Kultury 105 kręcą spot dotyczący bezpieczeństwa na drogach


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Sławna

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie

  Wideo