Zamknij

Głos Koszaliński

Za nami kolejny, już piąty Retro Games Show Koszalin [zdjęcia]

W miniony weekend Politechnikę Koszalińską opanowali miłośnicy dawnych konsol i gier komputerowych, a to wszystko za sprawą, już piątej edycji Retro

Radosław Brzostek

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [4/38] Poprzednie Następne

W miniony weekend Politechnikę Koszalińską opanowali miłośnicy dawnych konsol i gier komputerowych, a to wszystko za sprawą, już piątej edycji Retro Games Show.

Popularność dawnych sprzętów nie słabnie. W tym roku po raz kolejny w wydarzeniu wzięło udział ponad 3 tysiące osób. To nie tylko mieszkańcy Koszalina, ale też fani, którzy przyjechali do miasta specjalnie z tej okazji z różnych zakątków regionu.

Wszystko zaczęło się ponad 5 lat temu od Koszalin Amiga Day, zorganizowanego przez Bartosza Poletajewa w osiedlowej świetlicy. - Na wydarzenie przyszło wtedy około 50 osób z miasta, dla mnie było to duży sukces, to w sumie nie była nawet impreza, a takie spotkanie dla sympatyków - wspomina organizator Bartosz Poletajew. - W tym samym roku udało się zorganizować jesienią pierwszy Retro Games Show wtedy jeszcze w Gimnazjum 11.

Przez pięć lat impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych. - Staramy się trzymać poziom, co roku jest około 100 konsoli starych komputerów produkowanych na świecie przez ostatnie 40 lat. Zawsze staramy się znaleźć coś nowego, ciekawego - tym razem były to konsole, na których można grać albo tańczyć na specjalnych matach - dodaje nasz rozmówca. - Nie mamy się czego wstydzić, jeśli chodzi o naszą imprezę, z wielu sygnałów, które otrzymujemy wynika, że jest to największe tego typu samodzielne retro wydarzenie w Polsce, inne zawsze są przy okazji czegoś.

Jak co roku nie zabrakło też turniejów z nagrodami wśród nich m.in. zmagania w Sensible World of Soccer. - Gra, która pojawia się zawsze, ze względu na jej dużą popularność oraz fakt, że w Koszalinie mamy zawodników, którzy jeżdżą nawet na międzynarodowe turnieje. Powstał nawet pomysł, żeby zorganizować małą ligę - dodaje pan Bartosz. Wstęp na dwudniowe Retro Games Show był jak zawsze darmowy.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy