Zaczaruj wnętrze swojego domu. Farby dekoracyjne do ścian

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
Wprowadzasz się do nowego mieszkania i zastanawiasz się, w jaki sposób je zaaranżować, aby zyskało niepowtarzalny klimat? Jesteś w trakcie remontu i masz dość nudnych ścian w nieciekawych kolorach? Doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie farb dekoracyjnych marki Primacol Decorative, które w ciekawy i oryginalny sposób ożywią każdą przestrzeń, bez względu na to czy jest to nowoczesne mieszkanie, dom w stylu klasycznym czy wnętrze urządzone w klimacie skandynawskim.

Farby dekoracyjne Primacol Decorative to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą wprowadzić do swojego domu powiew świeżości i nie boją się postawić na nietypowe rozwiązania. Te produkty udowadniają, że remont nie musi kończyć się na pomalowaniu ścian zwykłą farbą lub położeniu tapety we wzorki. Stosując je można w szybki i prosty sposób zaaranżować wnętrze, które będzie nawiązywać do piękna wszechświata, siły żywiołów czy piękna jedwabnych tkanin.

Przygotowanie podłoża

Zanim przystąpimy do aplikacji wybranej farby, musimy zadbać o to, aby ściana przeznaczona do malowania została właściwie przygotowana. Pamiętajmy, podłoże pod malowanie zawsze powinno być: stabilne, suche, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Wszelkie luźne elementy usuwamy, a ewentualne ubytki równamy.

W przypadku podłoży chłonnych zaleca się zagruntowanie ich emulsją gruntującą lub farbą gruntującą Primacol Professional. Kiedy się z tym uporamy, możemy rozpoczynać malowanie. Poniżej prezentujemy działanie oraz efekty dekoracyjne, jakie można uzyskać przy wykorzystaniu najnowszych produktów z linii farb dekoracyjnych.

Farba z brokatem

Let’s shine Primacol Decorative to dekoracyjna farba lateksowa o satynowym aspekcie. Do każdego opakowania farby dołączona jest torebka ze srebrnym brokatem, który po wymieszaniu sprawia, że dekorowana ściana połyskuje w świetle. Uzyskany efekt jest bardzo subtelny, a jego intensywność wzrasta wraz z wzmacnianiem źródła światła.

Farba przeznaczona jest do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Charakteryzuje się doskonałym kryciem i wysoką odpornością na zmywanie. Aplikacja nie nastręcza żadnych problemów – do malowania potrzebny jest jedynie wałek malarski. Właściwy efekt dekoracyjny uzyskujemy po upływie 12 godzin. Farba dekoracyjna Let’s shine Primacol Decorative dostępna jest w dziesięciu wersjach kolorystycznych.

Zaczaruj wnętrze swojego domu. Farby dekoracyjne do ścian

Wszystkie odcienie szarości

Miłośnikom efektu betonowych ścian polecamy Farbę betonową Primacol Decorative. Pokryte nią ściany pasują głównie do stylu nowoczesnego i industrialnego. Współgrają przy tym z elementami ze szkła, drewna czy metalu. Farba dostępna jest w czterech odcieniach szarości.

Przed zastosowaniem należy ją wymieszać i nanosić na podłoże zagruntowane preparatem Kontakt grunt Primacol Decorative. Farbę betonową nanosimy dwukrotnie wałkiem malarskim. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy odczekać 24 godziny. Każdą warstwę powłoki wygładzamy plastikową pacą. Od nas zależy, jaki efekt chcemy uzyskać. Może to być powierzchnia gładka, z charakterystycznymi wżerami lub imitująca modne od kilku lat płyty z betonu architektonicznego. Po wykonaniu dekoracji pozostawiamy ścianę do wyschnięcia na 24 godziny i zabezpieczamy ją Lakierem dekoracyjnym Primacol Decorative. Ostatecznym efektem cieszymy się po upływie kolejnej doby.

Mistyczna poświata

Mystic Primacol Decorative to łatwa w użyciu, dekoracyjna farba do wnętrz. Produkt zawiera w swoim składzie tysiące drobinek, które iskrząc i mieniąc się w świetle, nadają powierzchniom spektakularny efekt wizualny. Mystic doskonale sprawdza się zarówno w bardzo nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach, całkowicie odmieniając ich wygląd. Farba jest dostępna w ośmiu wersjach kolorystycznych.

Malowanie przeprowadzamy przy użyciu płaskiego pędzla. W celu zmniejszenia zużycia produktu polecane jest wstępne pokrycie podłoża farbą podkładową Decobase Primacol Decorative w kolorze zbliżonym do tego, jaki ma wybrana przez nas farba Mystic. Finalny efekt dekoracyjny uzyskujemy po upływie 12 godzin.

Piasek rozsypany na wietrze

Silver Sand Primacol Decorative to strukturalna farba do tworzenia kreatywnych efektów dekoracyjnych. Powierzchnie nią pokryte, pod wpływem padania światła, mienią się perłowymi refleksami, tworząc trójwymiarowy efekt głębi. Doskonałe efekty wizualne otrzymujemy zarówno przy świetle sztucznym, jak i naturalnym. Silver Sand Primacol Decorative zawiera specjalistyczne dodatki strukturalne, które w trakcie aplikacji tworzą wzór przypominający rozsypany na wietrze piasek. Produkt jest przeznaczony do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Farba dostępna jest w siedmiu gotowych wersjach kolorystycznych oraz w bazie srebrnej, którą również można barwić dowolnymi kolorantami.

Do jej nakładania wykorzystujemy płaski pędzel. Przed przystąpieniem do właściwego malowania, należy pokryć podłoże farbą podkładową Decobase Primacol Decorative w kolorze, który najbardziej pasuje do odcienia farby Silver Sand. Po upływie 12 godzin od zakończenia malowania uzyskujemy właściwy efekt dekoracyjny.

Zaczaruj wnętrze swojego domu. Farby dekoracyjne do ścian

Jedwab na ścianie

Royal Silk Primacol Decorative to dekoracyjna farba, przeznaczona do użytku wewnątrz pomieszczeń. W jej składzie znajdują się specjalne perłowe wypełniacze, dzięki którym na dekorowanej powierzchni powstają powłoki ze szlachetnym połyskiem. Migoczące refleksy są dynamiczne i zmieniają się wraz z kątem padania światła. Farba jest dostępna w gotowych wersjach kolorystycznych oraz bazie srebrnej i złotej, które również można barwić dowolnymi kolorantami.

Farbę Royal Silk Primacol Decorative nanosi się pacą wenecką po uprzednim pomalowaniu podłoża farbą podkładową Decobase w kolorze zbliżonym do odcienia powłoki właściwej. Należy pamiętać, aby maksymalna grubość nanoszonej warstwy wynosiła 1 mm. Efekt dekoracyjny tworzy się bezpośrednio po nałożeniu, wygładzając nałożoną masę w różnych kierunkach. Gotową powłokę trzeba pozostawić na 12 godzin do całkowitego wyschnięcia. Po tym czasie ściana uzyska efekt jedwabiu.

Wygraj farby w konkursie!

Marka Primacol Decorative jest Partnerem strategicznym Dni Otwartych Developerów. W związku z tym przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodami są produkty niezbędne na etapie wykończenia mieszkania.

Co należy zrobić, aby wziąć w nim udział i wygrać? Zadanie jest bardzo proste! Oto cztery kroki do zwycięstwa:

  • Zapoznaj się z ofertą na www.decorative.primacol.pl/dni-developerow
  • Z oferty Primacol Decorative wybierz efekt lub efekty, które Ci się najbardziej podobają
  • Przedstaw, jak będzie wyglądało Twoje mieszkanie z wybranym efektem dekoracyjnym. Forma dowolna: tekst, obraz, film, prezentacja i uzasadnij, dlaczego właśnie tak. Prześlij na adres: konkurs@primacol.pl
  • Wygrywaj nagrody!!!

Konkurs trwa od 25.11.2017 do 15.12.2017.
Regulamin dostępny jest na: www.decorative.primacol.pl/dni-developerow

Zapraszamy do udziału!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Zaczaruj wnętrze swojego domu. Farby dekoracyjne do ścian - Kurier Poranny