Zagraniczne wojaże zawodniczek BCM Nowatex Ziemia Darłowska

Daria Pikulik (na zdjęciu) wraz z siostrą Wiktorią wystartowały w prestiżowych zawodach torowych w Londynie z cyklu Six Day Series. archiwum
Marlena Karwacka z BCM Nowatex Ziemia Darłowska wystąpiła w drugiej edycji torowego Pucharu Świata w kanadyjskim Milton.

Startując razem z Urszulą Łoś, ustanowiła nowy rekord Polski w sprincie drużynowym wynikiem 33,494 s. Było to w 1. rundzie (we wcześniejszych eliminacjach zajęły szóste miejsce z czasem 33,531). Niestety, uzyskany rezultat nie dał naszym kolarkom awansu do ścisłej czołówki, bowiem nieznacznie uległy drużynie z Holandii. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na siódmej pozycji. W finale Australijki pokonały Niemki, a o brąz Rosjanki były lepsze od zespołu z Holandii.

Karwacka startowała w Milton również w sprincie indywidualnym. W kwalifikacjach uzyskała 33. czas i odpadła z dalszej rywalizacji. Jej koleżanka z zespołu wynikiem 10,926 s ustanowiła rekord Polski ze startu zatrzymanego.

W tym samym czasie siostry Daria i Wiktoria Pikulik z BCM Nowatex wystartowały w prestiżowych zawodach torowych w Londynie z cyklu Six Day Series.

Kolarki z darłowskiego klubu spisały się całkiem nieźle podczas rywalizacji na olimpijskim welodromie. Daria zajęła ósme, a Wiktoria jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej po trzech dniach ścigania.

W sobotnim wyścigu madison siostry Pikulik zajęły drugie miejsce, a w niedzielę były czwarte. Z kolei Daria w finałowy wyścigu scratch uplasowała się na czwartym miejscu.

Na rynku miejskim w Darłowie zorganizowano Galę Kolarstwa. Uroczyście powitano darłowskie kolarki, które niedawno wróciły z Mistrzostw Świata juniorów w kolarstwie torowym. Na scenie zaprezentowały się: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Marta Jaskulska, Nikola Sibiak oraz Nikola Seremak. Młode kolarki w ostatnim czasie pokazały swoją świetną formę  zdobywając szereg medali. - Kolarstwo to świetny sposób na zorganizowanie sobie czasu. To jest sport, w którym można się rozwinąć, przy tym zwiedzić wiele miejsc na świecie i poznać ciekawych ludzi. Moje najbliższe plany to zdobywanie pucharów świata i kwalifikacja olimpijska - mówiła podczas gali Daria Pikulik.Warto przypomnieć, że Daria Pikulik zdobyła m.in. 4 miejsce mistrzostw świata elity w omnium olimpijskim w Hongkongu w 2017 roku. Zajęła także 2 miejsce mistrzostw Europy do 23 lat w wyścigu drużynowym (Anadia 2017). W trakcie Gali Kolarstwa w Darłowie mieszkańcy mogli porozmawiać z medalistkami o ich pasji do kolarstwa. Na koniec był tort ze zdjęciem wszystkich zawodniczek.