MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zagrożenie koronawirusem: Stanowisko PIG Koszalin do władz Kołobrzegu, Koszalina oraz Szczecinka

gk24
Północna Izba Gospodarcza skierowała pismo do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie obecnej sytuacji polskich przedsiębiorców. Zwracamy się również do Pani/Pana, jako Gospodarza Miasta o przygotowanie miejskiego pakietu pomocy.

Jak Pani/Pan z pewnością wie doszło do paraliżu działalności wielu ważnych branż w naszym regionie m.in.: transportu, logistyki, branży rozrywkowej, eventowej, koncertowej, sportowej, usługowej, gastronomicznej, hotelarskiej i turystycznej. Ta zapaść jest szczególnie widoczna w Naszym Regionie, w regionie Pomorza Zachodniego i Pomorza Środkowego.

Proponowane rozwiązania Tarczy Antykryzysowej nie pomogą w pełni polskim przedsiębiorcom, dlatego też zwracamy się z wnioskiem o pilną realizację postulatów naszych przedsiębiorców, zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej w Koszalinie, którzy również prowadzą działalność gospodarczą w Kołobrzegu:

1. zwolnienie przedsiębiorców z podatku od nieruchomości za rok 2020 należnych

za dwa pierwsze kwartały roku

2. prolongatę w spłacie podatku od nieruchomości za rok 2020 o kolejne dwa

kwartały

3. zwolnienie z podatku od wieczystego użytkowania za rok 2020

4. zmniejszenie podatku od środków transportu dla firm transportowych o 50% w roku 2020

5. Zwolnienie turystów z opłaty klimatycznej za lata 2020 rok

Uważamy, iż w chwili obecnej potrzebne są pilnie zaproponowane przez nas działania wspierające lokalnych przedsiębiorców, a w zależności od rozwoju wydarzeń wspólnie powinniśmy zastanowić się na wprowadzeniem kolejnych udogodnień.

Zachęcamy do konsultacji ze środowiskiem przedsiębiorców w sprawie proponowanych ulg związanych ze skutkami pandemii koronawirusa.

/ - / Roman Biłas

Prezes Północnej Izby Gospodarczej

Oddział w Koszalinie

Koronawirus w Koszalinie i woj. zachodniopomorskim. Raport o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w regionie

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i jego zastępca Przemysław Krzyżanowski o sytuacji w mieście w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński