MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zagrożenie koronawirusem: Straż Miejska jeździ po Koszalinie i zaleca pozostanie w domu [wideo]

gk24
- Straż Miejska pojawiła się na moim osiedlu i nadaje komunikat o pozostaniu w domu - napisał do nas Internauta, mieszkanie osiedla Przylesie.

Przysłał nam też filmik nagrany z balkonu. Słychać na nim nadawany przez megafony komunikat: Uwaga, uwaga! Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne na terenie miasta Koszalina, prosimy o pozostanie w domach.

Prezydent Koszalina, a w ślad za tym Straż Miejska w Koszalinie apeluje do mieszkańców o pozostanie w domach. Chodzi o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem epidemicznym.

Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie zamknął do odwołania place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu, które są na terenie Koszalina. Podobnie zrobił Zarząd Obiektów Sportowych, który nadzoruje koszalińskie orliki. Decyzje te zostały wdrożone w życie na podstawie zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z zagrożeniem epidemicznym. Chodzi o to , by dorośli nie zabierali dzieci w miejsca, gdzie mogłoby dojść do spotkania większej grupy osób.

Miejsca te zostały odpowiednio oznakowane i są już kontrolowane przez strażników miejskich. - Zalecamy stosowanie się do zakazów i nie lekceważenie sytuacji, gdyż chodzi tu o bezpieczeństwo i zdrowie - mówi Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie.

- Uprzedzam, że wszelkie dowcipy będą karane. Przykładem może mężczyzna, którego spotkaliśmy w Wodnej Dolinie. Zachciało mu się - jak stwierdził później - zażartować. Oznajmił strażnikom, że jest zarażony. W tej sytuacji zmuszeni jesteśmy działać zgodnie z procedurami, wezwać odpowiednie służby. Mężczyzna zaczął tłumaczyć, że tylko żartował. Nie będzie ulgowego traktowania takich dowcipów. Grożą za to mandaty, a nawet kara ograniczenia wolności, za nieuzasadnione postawienie służb w stan gotowości.

W piątek wieczorem na koszalińskich osiedlach można było zobaczyć pojazdy SM, strażnicy, przez megafony apelowali do mieszkańców, by ci pozostali w domach.

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i jego zastępca Przemysław Krzyżanowski o sytuacji w mieście w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński