MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zagrożenie koronawirusem. Uwaga, nie idź do przychodni - wcześniej zadzwoń

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Lekarze z poszczególnych przychodni apelują, by pacjenci nie zgłaszali się bez wcześniejszego umówienia wizyty
Lekarze z poszczególnych przychodni apelują, by pacjenci nie zgłaszali się bez wcześniejszego umówienia wizyty Radek Koleśnik
To apel do każdego pacjenta, bez względu na to, czy jest z Koszalina, Szczecinka, Kołobrzegu, czy innej miejscowości - jeżeli nie musisz, nie idź teraz do lekarza.

Z powodu szalejącego koronawirusa odłóż wizytę na inny dzień. Apelują o to lekarze: najpierw zadzwoń do przychodni i umów wizytę.

- Sytuacja jest bardzo poważna i nie należy jej lekceważyć. Dlatego bardzo proszę pacjentów o zrozumienie i nie przychodzenie, jeżeli nie muszą, do przychodni - mówi Gabriela Kowalska - Karaczun, lekarz w koszalińskiej przychodni Panaceum. - Odraczamy szczepienia i pobranie krwi, przekładamy wizyty. Będziemy o tym wszystkim informować telefonicznie.

O zmianie organizacji pracy i zawieszeniu świadczeń planowych informuje także Szpital Wojewódzki w Koszalinie. - Od 17 marca szpital czasowo zawiesza przyjęcia do oddziałów szpitalnych, z wyjątkiem pacjentów zakwalifikowanych do zabiegów operacyjnych onkologicznych; świadczenia z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej; prowadzenie rehabilitacji leczniczej dla pacjentów pozaszpitalnych; wykonywanie ambulatoryjnych badań diagnostycznych; wykonywanie badań profilaktycznych, w tym z zakresu Medycyny Pracy.

Decyzja ta została podjęta do odwołania. Co ważne - nie dotyczy to pacjentów będących w trakcie leczenia onkologicznego oraz z Kartą DILO. Po odwołaniu decyzji placówka ponowi rejestrację pacjentów, o czym zawiadomi w stosownym komunikacie, który trafi m. in. do mediów.

Od poniedziałku ograniczone funkcjonowanie instytucji w Koszalinie

Koronawirus w Koszalinie i woj. zachodniopomorskim. Raport o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w regionie

Czy na pewno wiesz, jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2? Mycie i dezynfekcja dłoni, niedotykanie twarzy, unikanie osób z objawami infekcji, dużych skupisk ludzi i podróży w określone rejony świata mogą nie wystarczyć!Sprawdź, jakie źródła zakażenia można łatwo przeoczyć – w tych 10 sytuacjach proponujemy zmianę zachowania na takie, które zwiększa bezpieczeństwo.

Jak nie zarazić się koronawirusem? Sprawdź, kiedy możesz nie...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Zobacz także Piotr Jedliński, prezydent Koszalina o kolejnych decyzjach w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo