MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zagrożenie koronawirusem w Koszalinie. Jak działają Urząd Miejski, USC, PGK i inne urzędy [wideo]

Mariusz Rodziewicz
Mariusz Rodziewicz
archiwum
W związku z zagrożeniem koronawirusem, w koszalińskich urzędach zostają wprowadzone środki ostrożności. Sprawdź, jak działać będzie Urząd Miejski, Urząd Stanu Cywilnego, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Urząd Miejski w Koszalinie

Od poniedziałku 16 marca 2020 r. obowiązuje ograniczone funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w Koszalinie i jednostek podległych.

Obsługa interesantów prowadzona jest w minimalnym zakresie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z merytorycznym pracownikiem.

Przyjmowane są tylko pilne sprawy.

W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 94 34 88 600 lub pocztą elektroniczną.

Wydziału Architektury i Urbanistyki UM Koszalin

Od 17 marca 2020 r. (do odwołania) w Wydziale Architektury i Urbanistyki UM w Koszalinie w ograniczonym zakresie będą załatwiane następujące sprawy:

– decyzje administracyjne i czynności z zakresu Prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,

– wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej na podstawie specustawy drogowej,

Ograniczony zakres oznacza, że będzie możliwość tylko złożenia pism i wniosków.

Stronom postępowań administracyjnych w toku przysługuje możliwość osobistego wglądu w akta sprawy wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu z osobą prowadzącą sprawę.

W związku z wprowadzeniem ograniczenia bezpośredniego kontaktu z pracownikami urzędu Wnioskujący proszeni są o podanie numeru telefonu lub adresu e-mail w celu ułatwienia kontaktu osobie prowadzącej sprawę.

Sekretariat Wydziału Architektury i Urbanistyki - tel. 94 348 87 72.

Urząd Stanu Cywilnego
Ze względu na wprowadzony stan zagrożenia epidemiologicznego Urząd Stanu Cywilnego informuje, że w okresie 13 – 28 marca
1. ceremonie zawarcia związku małżeńskiego będą odbywały się przy ograniczonej liczbie osób: młodzi, świadkowie, ewentualnie rodzice oraz jedna osoba, która będzie wykonywać foto-relację
2. nie będzie możliwości wypicia tradycyjnej lampki szampana.
3. inkasenci podatkowi nie będą przyjmować opłat skarbowych.
Opłaty skarbowe będzie można dokonać w formie bezgotówkowej w kasie urzędu lub w siedzibie mBank ul. Okrzei 3 (budynek Galerii „Kosmos”) lub poprzez wpłatę na konto Urzędu Miasta nr 07 1140 1137 0000 2444 4400 1033

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Od piątku, 13 marca do odwołania wprowadzony zostaje całkowity zakaz przebywania klientów na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w związku z zagrożeniem chorobą zakaźną COVID-19 wywołaną koronawirusem (SARS-CoV-2). Uprzejmie prosimy, by w najbliższych dniach powstrzymać się od osobistych wizyt w Spółce, a wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie, mailowo lub listownie.

Wykaz numerów telefonów kontaktowych oraz adresów e-mail:

Odbiór odpadów komunalnych: tel. 94 348-44-26, 505-034-544 [email protected], [email protected]

Odbiór odpadów budowlanych: tel. 94 348-44-39, 508-943-864 [email protected]

Umowy / aneksy dot. odbioru odpadów tel. 508-373-460 [email protected]

Utrzymanie czystości w mieście tel. 94 348-44-60, 94 348-44-65, 501-395-351 [email protected]

Utrzymanie zieleni tel. 94 348-44-62, 94 348-44-67, 501-395-351 [email protected]

Sekretariat tel. 94 348-44-44 [email protected]

W przypadku konieczności osobistego przybycia do Spółki, przyjście należy poprzedzić kontaktem telefonicznym lub mailowym w celu umówienia spotkania. Bez uprzedniego ustalenia terminu wizyty, żadne sprawy nie będą załatwiane poprzez kontakt osobisty. W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt z pracownikiem sekretariatu tel. 94 348-44-44 lub 505-085-738, mail [email protected].

Schronisko dla zwierząt
Od piątku, 13 marca do odwołania wprowadzony zostaje całkowity zakaz przebywania wolontariuszy i innych osób odwiedzających na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Leśny Zakątek” w Koszalinie w związku z zagrożeniem chorobą zakaźną COVID-19 wywołaną koronawirusem (SARS-CoV-2).

Uprzejmie prosimy, by w najbliższych dniach powstrzymać się od osobistych wizyt w schronisku, a wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie, mailowo lub listownie.

Wykaz numerów telefonów kontaktowych oraz adresów e-mail:
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Leśny Zakątek” tel. 94 340-34-00, 731-953-102 Kierownik Schroniska Marzena Kalman tel. 502-027-981 Kierownik ZUK Dariusz Papka tel. 502-680-774 Sekretariat PGK tel. 94 348-44-44 [email protected]

W przypadku chęci adopcji zwierzęcia, przyjście należy poprzedzić kontaktem telefonicznym lub mailowym w celu umówienia spotkania. Bez uprzedniego ustalenia terminu wizyty, żadne sprawy nie będą załatwiane poprzez kontakt osobisty. W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt z Kierownikiem Schroniska Marzeną Kalman tel. 502-027-981

Uwaga! Ograniczenie wizyt Interesantów w MEC
Szanowni Państwo, kierując się troską o zdrowie nas wszystkich, w obecnej sytuacji epidemiologicznej wprowadzamy ograniczenia w przyjmowaniu Interesantów.

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w trosce o zdrowie nas wszystkich, wprowadzamy ograniczenia w przyjmowaniu Interesantów w biurach Miejskiej Energetyki Cieplnej oraz w Biurze Obsługi Klienta.

Prosimy naszych Interesantów o ograniczenie wizyt jedynie do spraw absolutnie koniecznych i pilnych. Zalecamy wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy – nasi pracownicy udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji: - sekretariat – tel. 94 347-44-25, mail: [email protected]

- Biuro Obsługi Klienta – tel. 94 347-44-01, 94 347-44-58, mail: [email protected]

- pogotowie ciepłownicze – tel. 993.

Za utrudnienia przepraszamy. Pamiętajmy jednak o zaleceniach: bez potrzeby nie wychodźmy z domu, unikajmy skupisk ludzi, nie bierzmy udziału w imprezach, również tych rodzinnych. Przypilnujmy naszych dzieci, aby przymusowej przerwy w nauce nie traktowały jako ferii – one również nie powinny bez potrzeby wychodzić z domów. Nie zlekceważmy zagrożenia, tak, jak stało się to we Włoszech!

Czy na pewno wiesz, jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2? Mycie i dezynfekcja dłoni, niedotykanie twarzy, unikanie osób z objawami infekcji, dużych skupisk ludzi i podróży w określone rejony świata mogą nie wystarczyć!Sprawdź, jakie źródła zakażenia można łatwo przeoczyć – w tych 10 sytuacjach proponujemy zmianę zachowania na takie, które zwiększa bezpieczeństwo.

Jak nie zarazić się koronawirusem? Sprawdź, kiedy możesz nie...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Zobacz także Piotr Jedliński, prezydent Koszalina o kolejnych decyzjach w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo