Żak Koszalin nie dał szansy Ogniwu Szczecin [ZDJĘCIA]

Koszykarze Żaka Koszalin wygrali 15. mecz z rzędu w II lidze, zbliżając się o kolejny krok do pierwszej lokaty w grupie A na koniec sezonu zasadniczego.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy. Po 3. min prowadzili 14:0, a trafiając w tym czasie 3 razy za 3 pkt. Dwukrotnie zza łuku przymierzył Jakub Dłoniak, który w tym spotkaniu zdobył 28 pkt, co jest rekordem Żaka w tym sezonie. Doświadczony rzucający trafił 6 z 11 prób za 3 pkt i 5/5 za 2 pkt. W sumie Żak trafił 15 trójek, wykonując rekordowe w sezonie 38 rzutów.

Goście, którzy mieli problemy nawet z rzutami wolnymi (po I połowie... 1/11, a w meczu 8/23) przełamali się w 4. min i już do końca kwarty odpowiadali na akcje Żaka. Nie byli jednak w stanie zniwelować straty. W dwóch pierwszych kwartach Żak pozwolił im na zdobycie zaledwie 21 pkt, a sam rzucił ponad dwa razy więcej. Po zmianie stron gracze Ogniwa poprawili skuteczność, w czym pomogła im skuteczna gra na tablicach (wygrali zbiórki 41:38). Cały czas rosła jednak przewaga Żaka, który również zdobywał więcej punktów. Najwyższe prowadzenie osiągnął na 5. min przed końcem (85:42).

Żak Koszalin - Ogniwo Szczecin 95:54 (25:11, 18:10, 30:19, 22:14)
Żak: Dłoniak 28 (6x3), Zarzeczny 17 (3x3, 7 zb., 6 as.), Harris 11 (1x3, 12 zb., 3 as., 3 prze.), Pryć 9 (5 as., 3 zb., 3 prze.), Szewczyk 8 (2x3, 3 zb.) - Koziorowicz 10 (2x3, 6 as.), Bielecki 6 (4 zb.), Naczlenis 3 (1x3, 3 as.), Jaśkiewicz 2, Lasota 1 (3 zb.), Czubak 0, Kręc 0.
Ogniwo: Ostrowski 15 (4 zb.), Nowacki 11 (3x3, 3 zb., 3 str.), Pytyś 10 (9 zb.), Radzik 4 (4 zb., 4 str.), Huk 3 (4 as., 3 zb., 5 str.) - Adamkiewicz 6 (6 zb., 4 str.), Hamdaoui 5 (1x3), Korolczuk 0, Pereira 0 (3 zb.), Wardziński 0.